Фахівець вважає, що у нас абсолютно відсутня культура турботи про своє здоров'я
Більшість українців не піклується про своє здоров'я і ставляться до свого організму зі зневагою. Про це розповів відомий український педіатр, лікар вищої категорії, телеведучий Євген Комаровський в інтерв'ю виданню Proman Ukraine.
За його словами, перш за все причина полягає в тому, що в українців "геть відсутня культура турботи про своє здоров'я".
"Хіба нас цьому вчать? Ні. Розумієте, для того, щоб людина усвідомлено підходила до питань здоров'я, вона з дитинства повинна бачити, як дбають про свій організм її мама і тато. Тоді це буде сприйматися нею на рівні інстинктів. Коли дитина бачить, як тато пристебнув ремінь безпеки в автомобілі, як мама нагодувала домашнього улюбленця, - вона і сама копіюватиме визначену модель поведінки батьками. Коли тато сказав, що завтра йде на профогляд до лікаря або що родина буде купувати таку-то їду, тому що вона корисна, - дитина буде сприймати сказані слова, як щось само собою зрозуміле і таке, що не піддається сумніву. Але хіба батьки так говорять? Може, одиниці з них", - зазначив лікар.
Друга причина, за його слова, це неправильно вибудувана модель системи охорони здоров'я, при якій "наше суспільство вирішило, що лікарю не потрібно платити зарплату".
"Ті 100 євро, які отримує лікар щомісяця як зарплату, і зарплатою-то не назвеш. Фактично лікарі в Україні працюють безкоштовно, а перед кожним із них (як і перед учителем, суддею, міліціонером або чиновником) стоїть завдання: виявити у пацієнта хвороба, призначити лікування, отримавши при цьому подяку від пацієнта, а також певний бонус і відсоток від працівника аптеки. Іншими словами, у нашому суспільстві вибудувана медична модель, при якій здоровий пацієнт лікарю не потрібен", - резюмував він.
Раніше Комаровський розповів, як розпізнати дитину-аутиста.
Хайп-таксі: з чого треба почати змінювати країну?