ua en ru

Доктор Комаровський розповів про вплив гаджетів на психіку дитини

Доктор Комаровський розповів про вплив гаджетів на психіку дитини Фото: Дитина і гаджет (DetMix.ru)

Експерт порадив батькам не давати дитині користуватися гаджетами до двох років

Якщо дитина використовує гаджети до того, як починає пізнавати світ, це може вплинути на психіку, порушувати координацію рухів, призводити до травматизму та інших проблем. Таку думку висловив доктор Євген Комаровський.

"Дитина бачить, як котиться м'яч, а потім падає в річку. У реальному житті реакція буде за типом "наша Таня голосно плаче". А коли це сталося на екрані, дитина не розуміє, що м'яч зник назавжди. Інший момент: коли треба бігати, стрибати, скакати, в результаті чого формується рухова система, ростуть легені, серце, а судини навчаються адаптуватися до постійно мінливої фізичної активності, людське дитинча сидить і дивиться на мерехтливий екран. До чого це призведе, не знає ніхто. Ви і ваші діти — заручники грандіозного експерименту", – зазначив Комаровський.

Він категорично проти комп'ютерних ігор до дворічного віку, передає ICTV.

На його думку, необхідно слідувати стандартному правилу, якого батькам неймовірно складно дотримуватися, — не більше двох годин екранного часу на добу.

Комаровський підкреслив, що мама як розвиваюча гра набагато корисніше, а тато, який разом з дитиною будує з кубиків будиночок, в тисячу разів крутіше, ніж будь-який гаджет. Однак, за словами доктора, татові легше уткнути однорічну дитину в мультики, а самому відпочивати. Він стверджує, що це неправильно, зрештою, батьки добровільно зробили дітей, тому повинні займатися ними.

"Боженька або еволюція так запрограмували, що дитинчата всіх ссавців копіюють поведінку дорослих. І коли дитя з ранку до ночі бачить тата, який уткнувся в гаджет, воно виросте таким же. А ви будете вигукувати: моя дитина погано бачить, не їсть, не п'є, тільки грає в ігри, і більше її нічого не цікавить. А де ж він цього навчився?!", – сказав доктор Комаровський.

До речі, Доктор Комаровський розповів, про основні принципи правильного харчування дітей.