Їмо правильно: дієтологи назвали 8 простих кроків до здорового харчування

STYLERКраса і здоров'я        19.11.2016 - 09:59
Фото: Головне правило здорового харчування - їсти більше овочів (xvatit.com)
Фото: Головне правило здорового харчування - їсти більше овочів (xvatit.com)

Виявляється, важливо використовувати яскраві тарілки, колір яких контрастує з кольором їжі

Дієтологи стверджують, що почати харчуватися правильно не так вже і важко. Для цього варто дотримуватися лише декількох базових правил, які перерахував портал Lifehacker.

Замініть великі тарілки на страви поменше

Дослідження довели, що якщо користуватися тарілкою діаметра 25 см, а не 30 см, за рік ми з'їмо на 22% менше їжі.

Носіть з собою пляшку з водою

Ця порада пов'язана з тим, що часто зайняті люди не замислюються, чим саме знімають голод. Тому якщо під рукою буде проста негазована вода – ви будете пити її, а не газовані солодкі шкідливі напої.

Замінить широкі склянки на вузькі

Цей трюк допоможе тим, хто намагається зменшити обсяги випитого алкоголю або газованої води.

Вибирайте яскраві тарілки

Важливо використовувати яскраві тарілки, колір яких контрастує з кольором їжі. Дані досліджень американських вчених доводять, що якщо класти їжу на тарілку близької з нею кольору, ви несвідомо збільшуєте розмір порції. Це правило особливо актуально у випадку макаронів або картоплі.

Тримайте корисні продукти на увазі

Коли ви поспішаєте, то зазвичай хапаєте перше, що попадається під руку. Тому варто заздалегідь підготувати корисні перекуси – горіхи, фрукти, йогурт – і тримати їх на видному місці, наприклад, на полиці в холодильнику, розташованій на рівні очей.

Ховайте шкідливу їжу

Жирну і смажену їжу варто тримати в закритому від очей вигляді, наприклад, в непрозорих контейнерах або фользі. Це необхідно для того, щоб відкривши дверцята холодильника, ваш погляд впав на яблуко, а не на смажену курку.

Пользуйстесь правилом "половини тарілки"

Загальновідомо, що половину тарілки повинні займати овочі і фрукти, тоді як м'ясо та гарніри – уміщатися на другій половині.

Ходіть по супермаркету правильно

Супермаркет варто відвідувати ситим, обходячи полиці по зовнішньому периметру, оскільки там розміщені фрукти, овочі, молочні продукти. Уникаючи центральних стелажів, ви, швидше за все, не побачите, і не покладете в свою кошик чіпси та інші снеки.

Нагадаємо, дієтологи назвали топ-5 продуктів, що прискорюють старіння.

On Top