ua en ru

Експерти розповіли, як убезпечити себе від отруєнь під час святкових застіль

Експерти розповіли, як убезпечити себе від отруєнь під час святкових застіль Фото: Новорічний стіл (forum.good-cook.ru)

Які страви найнебезпечніші на новорічному столі

Напередодні новорічних застіль, Роспотребназор вирішив нагадати росіянам про те, які страви можуть викликати серйозні кишкові захворювання та отруєння. Рекомендації опубліковані на офіційному сайті відомства.

Експерти попереджають, що найнебезпечніші страви – це багатокомпонентні салати, які заправлені майонезом або сметаною.

Крім того, небезпечними є кондитерські вироби з кремом, шаурма і котлети. Ще деяку небезпеку таять у собі холодець і паштети. У цих продуктах можуть міститися збудники сальмонельозу, дизентерії, норовирусной і ротавірусної інфекції, вірусного гепатиту А і інших захворювань.

Щоб уникнути харчових отруєнь, фахівці рекомендують не зберігати залишки страв у холодильнику більше 24 годин, а при покупці готових ласощів – ретельно перевіряти час виготовлення і термін реалізації.

Основною причиною отруєнь та інфекційних хвороб, які передаються з їжею – це порушення технології приготування страв, їх неправильне зберігання та недотримання особистої гігієни кухарями та кондитерами.

Всі напівфабрикати і вироби з м'яса потрібно обов'язково піддавати повторній термічній обробці, вважає Росспоживнагляд.

І обов'язково – ретельно мити руки перед приготуванням, а свіжі овочі і фрукти – промивати за допомогою окропу. Для приготування різних страв - використовувати окремі обробні дошки і ножі – для сирої і готової, в холодильнику намагатися не поміщати на одну полицю готові страви і сире м'ясо і рибу.

Росспоживнагляд попереджає, що при найменших захворюваннях, особливо при наличиях нудоти, болю в животі або розлади стільця, не варто займатися приготуванням їжі для сім'ї та гостей. І у випадку захворювання – обов'язково звертатися за медичною допомогою.

До речі, Комаровський назвав головну небезпеку для дитини на Новий рік.

Доктор говорить, що в Новий рік діти часто залишаються без нагляду дорослих, які у всю відзначають свято.

"Головне - будьте вкрай обережними: поки не нагодуете тата і не переконаєтеся, що все нормально, не треба напихати цією їжею дітей. І ще. Зараз я, мабуть, зроблю відкриття для багатьох: найнебезпечніше для маленької дитини на новорічному столі - це скатертина! Не продукти харчування гроблять здоров'я, а те, що дитина потягнув за скатертину і на нього впало щось недобре", - говорить він.