Вчені виявили цікаву закономірність
Вчені з Університету Північної Дакоти припустили, що довжина пальців людини свідчить про її атлетичні здібності.
Було доведено, що співвідношення між вказівним і безіменним пальцями говорить про допологові рівні гормонів тестостерону та естрогену. Таке співвідношення визначається на ранньому етапі розвитку плода за рахунок тестостерону. Чим більше тестостерону виробляється в організмі плоду, тим більш довгим виявляється безіменний палець. З'ясувалося, що люди з меншим співвідношенням цих пальців є найкращими атлетами.
Нагадаємо, що тестостерон є натуральним стероїдним гормоном, який посилює спортивні та атлетичні показники людини.
Попередні дослідження свідчили, що таке співвідношення пов'язане з когнітивними навичками, академічною успішністю та спортивною формою.
Зазначається, що у чоловіків і жінок різні сотношения між безіменним і вказівним пальцями, і це спостерігається також між представниками різних етнічних груп.
Раніше вчені вважали, що найменша різниця між довжиною пальців говорить про максимальні спортивні показники дорослих чоловіків, оскільки вона підсилює охоплення руки, що корисно в багатьох видах спорту. Однак зв'язок між атлетичними здібностями і даним коефіцієнтом у хлопчиків підліткового віку ще потрібно було дослідити.
Саме це і зробили вчені з Північної Дакоти. У хлопчиків у віці від 13 до 18 років вимірювали зріст, вагу та індекс маси тіла, а потім дослідники оцінювали міцність охоплення рукою, яка свідчила про м'язову силу й атлетичні здібності.
До речі, вчені встановили спосіб вирішення проблеми облисіння.