Кір продовжує поширюватися в Україні. Симптоми, лікування, а також про профілактику інфекційного захворювання - в матеріалі Styler
Спалах кору в Україні почався в 2017 році. За даними Центру громадського здоров'я, кількість хворих за 11 місяців минулого року збільшилася в 43 рази, в порівнянні з аналогічним періодом у 2016-му. Всього було виявлено 3382 випадки захворювання на кір. Інфекція продовжує поширюватися в 2018 році. Так, кір в Києві був виявлений у 14 дітей, які перебувають на лікуванні в стаціонарі. Кір в Одесі став причиною продовження канікул у школярів. Зростання захворюваності зафіксували і в Запоріжжі, Закарпатті.
Кір є вірусним інфекційним захворюванням, яке супроводжується інтоксикацією організму, лихоманкою, плямисто-вузликовим висипанням, ураженням дихальних шляхів, запаленням кон'юнктиви.
Спалахи кору виникають переважно в осінньо-зимовий період. Підйом рівня захворюваності спостерігається кожні 2-4 роки. Найбільш часто зустрічається кір у дітей до 9 років, дорослі рідше схильні до захворювання. Після одужання в організмі формується довічний імунітет до вірусу кору.
Вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом при кашлі, чханні. Інкубаційний період захворювання складає до 21 доби. Інфікувати оточуючих хворий може починаючи з останніх 2-х днів інкубаційного періоду до 4-го дня висипань.
Симптоматика типової форми кору включає три періоди:
Серед ускладнень кору найчастіше - пневмонія, також кір у дітей може викликати ускладнення у вигляді ларингіту, ларинготрахеобронхіту, стоматиту.
Лікування захворювання є симтоматичним. Нескладні форми кору лікують вдома. Під час катарального періоду, що супроводжується лихоманкою, слід дотримуватися постільного режиму, вживати багато рідини, регулярно проводити полоскання порожнини рота, промивання очей.
Для зменшення свербежу використовують антигістамінні препарати, при сильній лихоманці призначають парацетамол, ібупрофен. Антибактеріальні препарати призначають тільки в разі розвитку бактеріальних ускладнень. Також в лікуванні кору і для профілактики захворювання приймають вітамін А.
Для попередження виникнення захворювання проводиться вакцинація від кору. Згідно з календарем профілактичних щеплень МОЗ, вакцину вводять дітям у віці 1 рік і 6 років. Вакцинація проводиться двічі, з метою захисту тих дітей, у який не сформувався іммунітет до вірусу кору після першого щеплення.