У приміщенні повинна бути циркуляція повітря
В.о міністра охорони здоровя Уляна Супрун розвіяла міфи про шкідливість протягів. Свою позицію вона роз'яснила на сторінці Facebook.
"Нарешті настала весна. А разом з нею і суперечка: ті, кому хочеться вдихнути весняного повітря, частіше відкривають вікна, а ті, хто боїться застудитися, наполягають тримати всі отвори закритими, тому що може бути протяг. Хочемо розставити всі крапки над i", - написала Супрун.
За її словами, сам по собі протяг не є чимось поганим. Як не є поганим і вітер. Адже люди частіше хворіють від інфекцій, які є в повітрі, а не від самого повітря. Тому протяг як такої не загрожує здоровій людині. Якщо його постійно уникати, сидіти в замкнутому приміщенні і кутатися в одяг - ви навпаки робите себе більш вразливим - гірше сприймаєте перепади температури повітря і можете швидше підхопити інфекцію.
Уляна порекомендувала частіше дихати свіжим повітрям. Для цього будь-яке приміщення необхідно час від часу провітрювати. І якщо ви під час цього ненадовго потрапите під протяг - нічого страшного не станеться. Інша справа - тривале переохолодження або сильний потік повітря, направлений, наприклад, в область шиї або обличчя. Тоді і за 10 хвилин можна захворіти. Адже це загрожує запаленням м'язів, нервів і може активізувати збудники хвороб, які є в організмі. Треба розуміти, що немає загального правила для всіх. Головне - забезпечити в приміщенні постійну рециркуляцію повітря і не нашкодити комфорту один одного.
"Якщо вам неприємно сидіти біля відкритого вікна - не змушуйте себе і пересядьте туди, де не дме. А по можливості - краще вийдіть на деякий час на вулицю, поки приміщення провітрюється. Якщо ж ви любите свіже повітря в кімнаті - провітрюйте на здоров'я і нічого не бійтеся. Однак і не зловживайте", - підсумувала глава Моз.
Читайте також Уляна Супрун безкоштовних ліках, вибрати сімейного лікаря.
Що можна і що не можна робити у чистий четвер (Відео: РБК-Україна)