ua en ru

Медики розповіли про користь живої музики для здоров'я

Медики розповіли про користь живої музики для здоров'я Фото: Музика лікує

Доведено, що музика володіє знеболюючим ефектом

Терапія живою музикою може усувати післяопераційний біль у пацієнтів із захворюваннями хребта ефективніше, ніж медикаменти. До такого висновку прийшла група вчених з Медичного центру Маунт-Синай і Центру музики Луї Армстронга.

Як йдеться в статті, опублікованій на сайті Національного центру біотехнологічної інформації США, один з факторів, здатних впливати на післяопераційне відновлення людей з проблемами опорно-рухового апарату, є музична терапія.

Фахівці провели експеримент з 60 пацієнтами, які перенесли різні типи спондилодезу (операції на хребті). Автори розділили добровольців на дві групи: протягом 72 годин після операції обидві отримували стандартний догляд.

Додатково учасники експериментальної групи проходили індивідуальну 30-хвилинну сесію музикотерапії, під час якої слухали пісні у живому виконанні, співали і відстукували ритми для розслаблення або катарсису, а також займалися візуалізацією і контролем дихання під керівництвом психотерапевтів.

Потім учасники дослідження оцінювали біль за 10-бальною шкалою, заповнювали шкалу кінезіофобії (страху руху), шкали депресії і тривожності.

Результати показали, що після сеансу музикотерапії суб'єктивний рівень больових відчуттів в експериментальній групі в середньому знизився більш ніж на один пункт порівняно з початком експерименту. У контрольній групі показник на момент тестування виріс.

"Біль - явище суб'єктивне і особисте, тому вимагає індивідуального підходу. Сертифіковані, ліцензовані музичні терапевти можуть адаптувати програму лікування до переваг пацієнта і його переживання болю", - розповіла співавтор дослідження Джоанн Леві.

Раніше вчений назвав пісні, які роблять людину щасливою.