ua en ru

Чи можна не носити шапку взимку?: лікар розставив всі крапки над "і"

Чи можна не носити шапку взимку?: лікар розставив всі крапки над "і" Дівчина (фото: pixabay.com/klimkin)

Сезон фрази "Одягни шапку, бо захворієш" відкрито

Лікар однієї з мобільних клінік Василь Дьячковський розповів, від чого насправді захищає головний убір взимку і чи можна без нього обійтися.

Він підкреслює, що шапка перш за все захищає організм від втрати тепла.

"При переохолодженні тіло віддає всю енергію на відновлення відповідної температури. Це впливає на роботу серця, нервової системи, а також імунної системи і, як наслідок, організм стає більш сприйнятливим до різних вірусів і хвороб", - розповів фахівець.

За його словами, через відкриті ділянки тіла тепло швидко уходить. Особливо через голову, де дуже тонкий шар підшкірного жиру.

Щоб відновити температуру, організму доводиться працювати інтенсивніше. А від цього, наприклад, може підскочити тиск. Шапки ж не дають теплу випаровуватися, захищають голову від переохолодження та допомагають організму не заганяти себе.

Дьячковський зазначає, що розумно надягати шапку в наступних ситуаціях:

  • На вулиці мінусова температура, а вам належить довга прогулянка.
  • Ви застуджені або недавно хворіли: зайве випробування для імунної системи ні до чого.
  • Синоптики прогнозують сильний вітер: в таку погоду температура тіла падає швидше, а шапка виступає в якості захисту від переохолодження.
  • Плануєте займатися спортом в холодну погоду на свіжому повітрі.
  • При морозах нижче -25 градусів, варто надягати балаклаву, яка забезпечить максимальний захист всій поверхні голови. Як варіант - на додаток до шапци натягніть на обличчя шарф або хустку з теплої тканини і накиньте капюшон.

При цьому він розповів, що захворіти на менінгіт або грип, просто не надівши шапку, не можна.

"Але якщо ходити в мороз з непокритою головою - можна відморозити вуха. Також шапка не захищає від випадання волосся. На холоді вони, навпаки, випадають рідше. У яку погоду надягати шапку, а яку - ні, вирішувати вам. Але якщо доведеться довше 10-15 хвилин перебувати на вулиці при температурі нижче нуля, то краще не ризикувати здоров'ям", - резюмував лікар.

Раніше лікар розповів українцям, як не можна лікувати застуду.