Вчені розповіли, через що люди можуть бути втомленими без видимих причин
Стало відомо, що може бути причиною синдрому хронічної втоми, яка останнім часом поширена в США та європейських країнах. На думку вчених, причиною можуть бути порушення в мікрофлорі кишечника. Про це заявили американські вчені в журналі Microbiome.
Синдром хронічної втоми (міалгічний енцефаломієліт) є захворюванням, яке виражається в тривалій втомі, навіть, після тривалого відпочинку. За даними дослідників, тільки в США синдромом страждають близько 2,5 мільйонів осіб. Проте точна причина виникнення цієї хвороби все ще невідома.
Вчені відзначили, що бактерії, які живуть в шлунково-кишковому тракті (ШКТ), опосередковує зв'язки між центральною нервовою системою і системою травлення. У зв'язку з цим дослідники вирішили перевірити, чи може міалгічний енцефаломієліт виникати через дисбактеріоз.
У дослідженні взяли участь 100 осіб, 50 з яких страждають хронічною втомою, і ще 50 - здорові добровольці. У них були взяті зразки калу, які проаналізували на наявність різних кишкових бактерій. Дослідники виділяли з проб ДНК мікроорганізмів, яку потім розшифровували.
З'ясувалося, що склад бактерій у людей з хронічною втомою і без неї відрізнявся. Зокрема, у першої групи чисельність Lachnospiraceae і Porphyromonadaceae була нижчою, ніж у другої половини учасників експерименту. Також були виявлені зміни в складі речовин, які виробляються мікроорганізмами. Так, зменшилася кількість ненасичених жирних кислот і збільшувалася концентрація вітаміну B.
Оскільки у людей з хронічною втомою був виявлений дисбактеріоз, то, на думку дослідників, саме він є причиною розвитку синдрому. Вчені переконані, що подальші дослідження дозволять розробити методи лікування цього стану.
До речі, стало відомо, як ожиріння пов'язане з недосипанням.