Фахівці розповіли, про що варто знати тим, хто хоче схуднути
Експерти назвали топ-5 міфів, пов'язаних зі схудненням. У світі існує чимало способів і рекомендацій для боротьби із зайвою вагою. Однак насправді багато з них абсолютно неефективні. Фахівці розповіли, яким твердженням про схуднення можна вірити, а про які варто забути, передає "Ліза".
Міф №1 Щоб позбавитися від зайвої ваги, потрібно відмовитися від жирної їжі.
В жирі розчиняється ряд вітамінів, і зовсім обійтися без нього неможливо. Фахівці наголосили, що недолік жиру може привести до нестачі вітаміну Е (важливого для репродуктивної функції), вітаміну D (необхідного для кісток) та вітаміну А (незамінного для зору).
Існує два види жирів: тугоплавкі та поліненасичені. Щоб не нашкодити здоров'ю і не набрати зайві сантиметри в талії, фахівці рекомендують надати перевагу останнім. У раціоні повинні переважати риба, м'ясо, птиця та молочні продукти.
Міф №2 Для схуднення чорний хліб краще білого.
Багато експертів згодні з тим, що чорний хліб є кориснішим. Однак те, що в ньому мало калорій, – черговий міф про схуднення. Відомо, що кількість калорій в чорному і білому хлібі практично однакові. Але чорний хліб печуть з більш грубого зерна, в ньому більше вітамінів групи В і харчових волокон (вони допомагають уникнути проблем зі стулом, від яких нерідко страждають повні люди). Також цими якостями володіє хліб з висівок.
Міф №3 Щоб скинути зайву вагу, треба їсти більше овочів і фруктів.
Фрукти й овочі дуже корисні для організму, проте не варто забувати, що в багатьох фруктах дуже багато калорій (наприклад, у винограді та бананах). Фахівці відзначили, що відмовлятися при цьому від них не варто, просто не треба об'їдатися ними. Також калорійними можуть бути й овочі, зокрема, якщо смажити їх на олії. Дієтологи рекомендують готувати їх на пару.
Міф №4 Голодування – гарантія схуднення.
Під час голодування кілограми дійсно швидко йдуть, але потім вони так само швидко повертаються. Більш того, навіть здоровим людям голодувати необхідно виключно під наглядом лікаря. Якщо з якихось причин обраний саме такий спосіб позбавлення від зайвої ваги, то після нього потрібно повністю переглянути свій раціон і спосіб життя в цілому.
Варто відзначити, що, на думку дієтологів, їсти треба не мало, а правильно. Відмова від їжі змушує організм накопичувати калорії, які стають запасами у вигляді жиру.
Фото: Овочі (unsplash.com/Isidor Emanuel)
Міф №5 Дієта або фізичні навантаження.
Для боротьби із зайвими кілограмами недостатньо чогось одного. Жодна дієта не виключає збільшення фізичних навантажень, оскільки дуже важливо витрачати більше калорій, ніж людина споживає. Наприклад, щоб "витратити" тарілку молочної каші, потрібно протягом півтори години мити вікно. Якщо людині дуже важко одночасно сидіти на дієті та ходити в тренажерний зал, то для початку можна трохи схуднути, щоб потім було легше збільшити фізичне навантаження. На думку експертів, тільки об'єднуючи дієту та фізичні навантаження можна досягти стійкого результату.