ua en ru

Названі 7 причин, через які зайва вага не йде

Названі 7 причин, через які зайва вага не йде Фото: Спорт

Дієтологи розповіли, чому люди не можуть схуднути

Фахівці в області дієтології вважають, що є сім причин, через які стає все складніше боротися із зайвою вагою.

Про те, чому зайва вага не йде, експерти розповіли на порталі "Ліза".

1. Гени

Перш за все, треба реалістично оцінювати свої дані. Не варто задивлятися на моделей, адже не багато людей мають таку конституцію. По-друге, варто звертати увагу не тільки на себе, а і на своїх родичів. Таким чином можливо зрозуміти, який в сім'ї генетично заданий тип тіла. Якщо у близьких родичів статура нормальна, а у вас надмірна вага, то це привід для медичного обстеження. На думку експертів, є ймовірність, що в організмі стався якийсь збій. Якщо родичі повненькі, а вам хочеться бути стрункішою, - це потребує великої наполегливості та самодисципліни.

2. Склад продуктів

На думку багатьох людей, перехід на продукти з написом "низькокалорійні" гарантує успіх. Однак експерти стверджують, що це не завжди так. Такі продукти можуть містити багато цукру. Основне правило, якого треба дотримуватися - чим меншу промислову обробку пройшли продукти, тим краще.

Необхідно вивчати список інгредієнтів на упаковці. Так, якщо в ньому більше 10 складових, в наявності барвники та консерванти, а на першому місці стоїть цукор,- такий продукт краще залишити на полиці. Варто остаточно відмовитися від солодкої газованої води, соків з додаванням цукру та готових снеків. Дієтологи підкреслили, що кращий перекус – фрукти та горіхи.

3. Реальні цілі

Згідно з дослідженнями, з точки зору фізіології найбільш розумний варіант – втрачати за місяць не більше 4-5 кг. Навіть, якщо вдасться скинути 8-10 кг за місяць, є велика ймовірність, що в наступні місяці набереться ще 10-15 кг.

"Підлаштовуючись під різкі обмеження в їжі, організм починає запасати жир про запас. Якщо, наприклад, ти хочеш важити не 70, а 55 кг, заплануй поступове зниження ваги, розтягнуте на місяці. Після чого ще як мінімум півроку дотримуйся підтримуючої програми, тобто розумно харчуйся і займайся спортом", - пишуть у виданні. Саме таким чином вдасться надовго зберегти результат.

4. Повноцінний сон

Хто мало спить, той більше їсть. Таку думку висловлюють фахівці. Вони вважають, що недосипання викликає порушення у виробленні гормону лептину, який регулює апетит, а вироблення греліну (гормону голоду), навпаки, активізується. З цієї причини варто організувати час так, щоб висипатися.

5. Фізичні навантаження

Дієтологи розповіли, що фізіологи помітили цікаву особливість. У тренованому організмі жири спалюються навіть при відносно невеликому навантаженні. А у нетренованої людини в першу чергу замість зайвої жирової прошарку витрачається м'язова тканина. На думку експертів, тільки через півгодини або годину починає згоряти жир, тобто по закінченню тренування.

6. Контрацептиви

Фахівці виділили ще один важливий чинник під час спроб схуднути. Якщо жінка правильно харчується та досить багато рухається, але зайва вага не йде, варто звернути увагу на те, чи правильно підібрані оральні контрацептиви. Вони містять жіночі статеві гормони естроген і/або прогестерон, які здатні впливати на метаболізм. У такому випадку необхідно проконсультуватися з гінекологом-ендокринологом.

7. Гормональний фон

Дієтологи відзначили, що гормональні проблеми часто можуть бути причиною провальних спроб скинути зайву вагу. Наприклад, при недостатній функції щитовидної залози різко сповільнюється метаболізм, за рахунок чого стрімко набирається вага.

До речі, вчені назвали головного ворога всіх дієт.