ua en ru

Потрібно частіше їсти гарбуз: дієтологи назвали 6 переконливих причин

Потрібно частіше їсти гарбуз: дієтологи назвали 6 переконливих причин Фото: Гарбузи (ruzka.ucoz.com)

Фахівці радять вживати гарбуз впродовж всього сезону

На думку експертів, гарбузи, їх насіння та олія – корисні протягом усього сезону. З цієї причини фахівці радять в кінці літа та на початку осені внести у свій звичайний раціон харчування цей продукт.

В гарбузі багато вітаміну А, який може перешкоджати старінню. Він також містить антиоксиданти, які здатні захистити від раку та допомагають утримувати правильний рівень холестерину в організмі.

Однак The Daily Mail пише, що це не всі переваги гарбуза.

1. Гарбуз сприяє схудненню

М'якоть низькокалорійного гарбуза прекрасно засвоюється кишечником, в результаті чого покращується та прискорюється обмін речовин. У гарбузі дуже мало калорій – близько 25 ккал на 100 г, ще менше білка – приблизно 1 г на 100 г продукту. А приємний аромат гарбуза, на думку експертів, допомагає подолати відчуття голоду.

2. Гарбузи покращують стан шкіри

В них міститься багато бета-каротину, який відповідає за покращення кольору шкіри. Вітамін А також допоможе зберегти її пружність.

3. Гарбузи допомагають лікувати депресію

Жваві гарбузаФото: Жваві гарбуза (ivona.bigmir.net)

Під час депресії фахівці радять приготувати або спробувати щось з гарбуза. Вони стверджують, що магній, який допомагає у функціонуванні мозку, стане незамінним помічником в лікуванні депресії і тривожності.

4. Гарбузи покращують зір

Бета-каротин, який перетворюється на вітамін А, далі стає ретинолом. Ретинол допомагає очам краще сприймати світло – перешкоджаючи появі дегенеративних хвороб зорового апарату.

5. Гарбузи захищають серце

У гарбузі містяться у великій кількості антиоксиданти. Вони захищають кровоносні судини та серце. Насіння цього овоча також допомагають утримувати нормальний рівень холестерину в організмі.

6. Гарбузи покращують імунітет

Крім вітаміну А, гарбузи багаті вітаміном С, який допомагає протистояти осіннім інфекціям. Гарбузи радять вживати як для профілактики захворювань, так і під час хвороб.

До речі, у зоопарку Межигір'я приймають гарбуза, що залишилися після Хеллоуїна.