"Обережно, спека!": у МОЗ розповіли, що робити у випадку теплового удару
Перше, що необхідно зробити для поліпшення стану — перенести постраждалого в прохолоду
Перегрів — один з наслідків, які найбільш часто зустрічаються при тривалому перебуванні в жаркому приміщенні або на сонці. Уникнути неприємних відчуттів і можливих ускладнень можна, якщо слідувати порадам МОЗ. На сторінці Міністерства в соціальній мережі Facebook опублікований список симптомів і способів позбавитися від наслідків теплового удару.
У повідомленні йдеться, що найбільш частими ознаками теплових травм є підвищена температура тіла (до 39 градусів), гаряча, червона суха шкіра, головний біль, нудота, втрата або зміна свідомості, слабкість, сильне потовиділення, біль у суглобах і м'язах, висипання на шкірі.
МОЗ підготувало інфографіку про ознаки та симптоми теплових травм і що робити, якщо ви або люди поруч отримали теплову травму.
Фото: (facebook.com/moz.ukr)
"Сонячне проміння дуже активне і небезпечне, тому влітку існують високі ризики перегріву і отримання теплового удару. Щоб уникнути перегріву, крім захисту одягом, не забувайте пити достатньо води та відпочивати в прохолоді. При підозрі на теплове виснаження або тепловий удар необхідно якомога швидше охолодити потерпілого. Зверніть увагу, що ознаки і симптоми теплових травм можуть виникати в будь-якому порядку", – йдеться в повідомленні Міністерства.
Скріншот поста облікового запису facebook.com/moz.ukr
Нагадаємо, що Моз України опублікувало комплекс вправ для ефективного відновлення рухливості спини.
Відео: (video.rbc.ua)