Переведення годинників на зимовий час: Що потрібно знати про потенційні небезпеки
Як пережити стресовий період через переведення стрілок
Осінній період і наростаючі похолодання для будь-якого організму є стресом. А переведення годинників ще більше його посилює. Про це пише Новое Время.
Щорічне переведення на зимовий час в Україні заплановане на 29 жовтня. Стрілки годинника потрібно буде перевести о 4 години ранку на годину назад.
Але чи так легко на це відреагує ваш організм? Через додаткове навантаження в групу ризику входять ті, у кого є хвороби серцево-судинної системи і схильність до депресій.
Крім того, існує п'ять виділених потенційних небезпек:
1. Вчені провели ряд досліджень, які показали, що в перші дні після переведення годинників на зимовий час, кількість інфарктів та спроб суїциду різко зростає.
Проблеми з серцем пов'язані зі зміною тривалості сну. Щоб не піддавати організм небезпеці, потрібно плавно підлаштовувати свій режим дня під переходу на зимовий час.
2. Самогубства – це наслідки загострення сезонної депресії, які викликані скороченням світлового дня і відсутності сонячного світла при пробудженні.
Для того, щоб уникнути проблем під час переведення стрілки годинника, особам, схильним до депресії, потрібно максимально скоротити кількість стресових ситуацій у своєму житті, так як будь-яка з них може стати каталізатором.
3. Будьте обережні в перші дні після переведення годинника за кермом. Статистика показує, що в ці дні зростає кількість дорожньо-транспортних пригод.
Для тих, хто схильний до стресів і може нервувати через брак сну, варто обмежити свої поїздки.
4. Самі вірні ліки від негативних наслідків переведення годинників на зимовий час – це сон.
Підготовку для переходу краще починати заздалегідь. Для цього потрібно лягати спати раніше, хоча б хвилин на 15. Крім того, варто виключити з режиму денний сон і обмежити вживання кави в другій половині дня.
5. Для того, щоб "підбадьорити" організм, потрібно обов'язково поснідати і прогулятися під ранковим сонцем. Медики пояснюють, що через пробудження в темряві, в організмі порушується циркадний ритм і це дає додаткове навантаження на імунну систему.
До речі, психологи розповіли про головну користь недосипання.