Похолодання в Україні: яких хвороб потрібно побоюватися взимку
Похолодання в Україні до мінус 20 градусів, за прогнозами синоптиків, очікується з 23 січня
Вже в найближчі дні Україну накриють сильні морози. Різке похолодання може призвести до погіршення здоров'я, або ж загострення хронічних захворювань: хвороби нирок, сечовидільної системи, бронхо-легеневих захворювань, артриту. Вони є наслідком загального переохолодження організму і зниження імунітету.
Таку думку висловила Styler завідуюча відділенням педіатрії, лікар-педіатр вищої категорії центру здоров'я сім'ї ADONIS FAMILY Юлія Рогожина.
"Носії вірусу герпесу можуть також зіткнутися із загостреннями, - зазначила лікар. - Крім загострення вже наявних захворювань, різке похолодання може спричинити за собою і такі неприємні наслідки:
Холодова алергія (алергічна реакція організму на переохолодження). Основними симптомами даної реакції є дерматит, почервоніння та лущення шкіри, висип і навіть тріщини шкірних покривів. Як правило, холодова алергія проявляється на відкритих ділянках шкіри: на руках, обличчі, особливо на носі і вухах, якщо не носити шапку.
За рекомендацією лікаря при холодової алергії призначаються протиалергічні препарати і пом'якшувальні мазі, креми. Поки не пройдуть симптоми, слід знизити час перебування на вулиці.
Ларингоспазм (рефлекторне змикання голосової щілини) може бути при різкому переході з холоду в тепло і навпаки – з тепла в холод, особливо у дітей молодшого віку.
Ангіни та гострі респіраторні захворювання (ГРЗ)".
Фото: pixabay.com/jill111
Також лікар розповіла, чи варто побоюватися грипу та ГРВІ.
"На вулиці - не варто, а ось в закритих приміщеннях - так. На морозі вірус гине, а в приміщенні створюється так званий "парниковий ефект" - тепло і волого, в таких умовах вірус активно розмножується", - пояснила Юлія Рогожина.
Поради лікаря, як зберегти здоров'я:
1. Одягайте маску, перебуваючи в приміщенні, де збирається багато людей. По можливості уникайте закритих приміщень з великою кількістю людей.
2. Обов'язково мийте руки після вулиці.
3. Перед виходом на вулицю можна змащувати слизову носа будь-якими мазями на масляній основі (наприклад, оксоліновою маззю).
4. Полощіть ротоглотку розчином солі та соди.
5. Вживайте більше рідини (в розрахунку на 1 кг маси тіла 30 мл рідини). Так, якщо маса вашого тіла 70 кг, то в добу потрібно випити близько 2-х літрів рідини.
Фото: pixabay.com/StockSnap
Ми поцікавилися, чи можуть зміцнити імунітет і забезпечити захист від хвороб якісь вітаміни.
"Вітаміни сприяють нормалізації роботи імунітету, але їх слід приймати тільки за рекомендацією лікаря, - повідомила Рогожина. - Краще пити вітаміни в осінній і весняний період, але якщо ви пропустили курс, то його можна пропити і взимку. Вітаміни потрібно застосовувати не менше місяця і краще, якщо це будуть мультивітамінні комплекси з включенням мінералів і мікроелементів".
Лікар зазначила, що можна збільшити кількість вживання рідини за рахунок трав'яних зборів і чаїв.
"Раджу спробувати наступний чай: засипте в чашку 1 чайну ложку плодово-ягідного збору (можна карпатського чаю). Додайте 0,5 чайної ложки зеленого чаю, імбир, корицю, коріандр, 3-4 штучки ягід годжі і 3-5 штучок ягід чорниці, мед", - поділилася Юлія Рогожина.
Вона нагадала: якщо при мінусовій температурі треба буде відвезти дитину в школу або дитячий садок, то перебувати на вулиці з дитиною потрібно не більше 15-30 хвилин, а надягати на дитину слід верхній одяг, що не продувається, бажано з натуральних тканин, і взуття на товстій підошві.
До речі, лікарі пояснили користь і шкоду купання у крижаній воді на Водохреща.