ua en ru

Як правильно мити голову: частіше - не означає краще

Як правильно мити голову: частіше - не означає краще Фото: Волосся потребують регулярного ретельного догляду

Усі жінки мріють про здорових і доглянутих волоссі, однак щоб мрія стала реальністю потрібно прикласти певні зусилля.

Магія довгих струмуючих шовковистих жіночих волосся непідвладна часу. У всі історичні епохи ідеалом краси були патлаті красуні з товстою косою. Але ХХ - ХХІ століття підкоригували ідеальний образ, і тепер жінкам дозволено мати коротку стрижку, ходити з розпущеним волоссям. Єдине, над чим не владний час - вимоги до блиску, чистоті. У наших предків питання, доак часто потрібно мити голову, не було актуальним. Мили приблизно 2 рази в місяць, використовуючи золу або яйце і м'яку, найчастіше дощову або снігову воду. Повірте, буквально сто років тому цього цілком вистачало, щоб виглядати охайно.

Сучасне суспільство висуває свої умови. Тепер, щоб мати доглянутий вигляд, жінкам доводиться мити волосся кілька разів на тиждень, а деякі практикують цю процедуру щодня. Це пов'язано з прискоренням або порушенням обмінних процесів, несприятливою екологічною ситуацією, використанням спеціальних засобів для укладання і фіксації волосся. Тепер, дійсно, не вийде ходити 2 тижні і акуратно виглядати. Наші волосся швидко жирніє, стають тьмяними, деяких дошкуляє лупа. Тому косметична індустрія постійно займається розробкою нових формул препаратів - шампунів, бальзамів, масок, кондиціонерів, мета яких - захистити волосся від шкідливого впливу навколишнього середовища, подовжити інтервал між миттям.

Як правильно мити голову: частіше - не означає краще

Фото: Щоденне миття руйнує структуру волосся

Про те, чи потрібно мити голову милом, зараз вже практично не сперечаються. При сучасному рівні розвитку косметичної галузі, коли шампуні стали доступними і поширеними, звичними засобами по догляду, мило відходить у минуле, як і незручності, пов'язані з його застосуванням. Воно сушить шкіру, його набагато важче вимити, тверді сорти при безпосередньому контакті з волоссям ушкоджують їх. Поради про застосування господарського, дегтярного та іншого мила, іноді зустрічаються на просторах інтернету, прийшли до нас з минулого століття. Погодьтеся, з тих пір значно змінилися і рівень життя, і навіть рецептура виготовлення перерахованих вище сортів. Тому ми не радили б експериментувати з власною шевелюрою, користуючись застарілими порадами по догляду.

Якщо у вас жирне волосся, часте застосування шампунів тільки погіршить ситуацію. Навіть м'які засоби при дуже частому вживанні шкодять волоссю. Відбувається це тому, що під час миття з волосинок видаляється захисна плівка, компонентами якої є вода і ліпіди (тобто жири). Природою задумано, що ця захисна плівка повинна охороняти кутикулу від зовнішніх подразників. Завдяки цьому здорові волосся відрізняються блиском і еластичністю. Шампунь руйнує цю плівку, видаляючи в середньому до 80% жирів. Відразу ж після миття волосся втрачають природну захист.

Беручи для себе рішення про частоту миття у вашому випадку, варто пам'ятати, що ліпідний баланс відновлюється природним шляхом протягом 5 днів, а кінчики волосся відновлюють його ще довше - 7 днів. Сучасний ритм життя і реклама виробників нав'язує вимоги до гігієни, часто не мають під собою ніяких підстав. Найгірше те, що щоденна "гипергигиена" провокує припинення самостійного утворення водно-ліпідної плівки. Це загрожує набагато великими проблемами в майбутньому: волосся починає інтенсивно випадати, стають рідкісними і виглядають млявими.

Щоб цього уникнути, для початку потрібно правильно вибирати шампунь. Для дуже жирного волосся це повинно бути лікувальний засіб, що впливає на сальні залози, зменшуючи активність, і відновлює рН головного шкірного покриву. Бажано вибирати органічну косметику, збагачену рослинним ліпідами, біотином, вітамінами D, В5, пантотеновою кислотою, рослинними екстрактами. Крім шампуню, потрібно користуватися бальзамами кондиціонерами, більшість яких також в складі мають рослинні компоненти.

Все більшу популярність завойовують убтана (сухі аюрведичні шампуні) - мило, скраб і маска в одній особі. Це трав'яні порошки, суміші борошна і крохмалю. Вони мають прекрасний очищаючий ефект і при цьому не порушують рН шкіри на голові. На перший погляд у це важко повірити, але 2-3 щіпки порошку, нанесені на волосся, після інтенсивного збивання в волоссі і подальшого ретельного вичісування за результатом цілком порівнянні зі звичним шампунем.

В домашніх умовах можна застосовувати різноманітні маски. Найбільш популярні інгредієнти - мед, рицинова олія, чорний хліб, яйця, дріжджі, блакитна глина, молочні продукти (кефір, сметана), настої або відвари цілющих рослин. Оптимальний варіант - настоянка календули, ромашки, відвар кореня реп'яха. Яку маску потрібно наносити на сухе волосся безпосередньо перед миттям, витримувати 40 хвилин, утепливши голову, після чого змивати. Маски можна додавати ефірні масла. Багатий вибір цієї продукції на сучасному ринку призводить до того, що покупець губиться в цьому різноманітті.

Запам'ятайте, що для волосся підходять масла іланг-ілангу, лопуха, кедра, ялівцю, кипариса, календули, евкаліпта, базиліка. Застосовувати їх можна не тільки для створення масок, але і під час масажу голови, практикувати аромарасчесиваніе. Знайомлячись із спадщиною наших прабабусь, варто використовувати кращі рецепти їх краси. Один з них - застосування фітотерапії. І хоча наші предки не знали таких мудрованих слів, вони добре знали про корисні властивості ромашки аптечної, шишок хмелю звичайного, кори дуба, коренів лопуха, кропиви, хвоща польового, березового листя. Відвари з них постійно використовувалися для полоскання після миття, роблячи волосся блискучими і здоровими.

Щоб волосся не так швидко жирнели, потрібно стежити за своїм раціоном: слід обмежити, а в ідеалі виключити солоні та гострі страви, застосування тваринних жирів. Бажано вживати природний біотин - пивні дріжджі, комплексні вітаміни для волосся.

Як часто мити голову

Однозначної відповіді на питання, як часто можна мити голову, ви не знайдете ніде. Справа в тому, що це рішення суто індивідуальне, залежить від декількох факторів. Це і загальний стан здоров'я і стан волосся, і їх тип, умови роботи, використання таких косметичних засобів, як лаки, муси, спреї, гелі для волосся. Навіть довжина впливає на частоту миття волосся. Природно, що коротке волосся потребують більш частих водних процедур. Це пов'язано навіть не з гігієнічними вимогами, а з особливостями укладання. Довге волосся, зібрані в традиційні зачіски (коси або хвости), забруднюються не так швидко.

Науково доведено, що миття волосся більше двох разів на тиждень провокує зміни шкірного покриву голови і безпосередньо самих волосся. Порушити природний баланс дуже легко. Особливо використовуючи досить агресивні сучасні засоби, до складу яких входить SLS (Sodium Laureth Sulphate). А от повернути волоссю втрачену здатність самостійно відновлювати захисний шар - завдання досить складне. Витратити на її рішення іноді доводиться кілька років.

Отже, приймаємо за аксіому той факт, що мити голову потрібно по мірі забруднення, але не частіше 2 разів у тиждень. Так ви забезпечите волосся від пересушування шампунями. Якщо ж інтервал у три дні для вас неприйнятний, волосся жирніє буквально на перший-другий день, це сигнал організму про порушення в його роботі. Справа в тому, що підвищена секреція сальних залоз свідчить, як правило, про збої у функціонуванні різних систем, найчастіше ендокринної, гормональній, травній. У такому випадку потрібно не учащать водні процедури, а йти на консультацію до трихолога, дерматолога, косметолога, ендокринолога. Фахівці допоможуть визначити справжню причину проблеми і призначить адекватне лікування. Тільки косметичними засобами позбутися від цієї проблеми неможливо.

Крім того, часто люди миють голову кожен день, називаючи це однією з способів боротьби з лупою. Але це також популярне оману, спровоковане рекламою певних косметичних засобів по догляду за волоссям.

Як правильно мити голову

Перші відомості про те, як треба мити голову, ми отримуємо в сім'ї. Тому вони дуже залежать від рівня життя, сімейних традицій, батьківських поглядів на це питання. Дорослішаючи, ми коректуємо ці знання в догоду власним уподобанням або вимогам життя. Але основні правила все ж залишаються незмінними. Розглянемо їх нижче.

Перед миттям волосся, особливо довге, обов'язково потрібно розчісувати. Це допоможе уникнути сплутування. Відмінний профілактичний засіб - масаж голови. Виконуючи його щодня протягом буквально 10 хвилин, ви впливаєте на збільшення припливу крові до голови, покращуєте роботу кровоносних судин, посилює вплив уходових коштів. Сам масаж нічого складного з себе не представляє. По суті - це звичайне волосся в різних напрямках. Використовувати для цього краще м'яку масажну щітку з натуральної щетини.

Фото: Жінки в усі часи приділяли особливу увагу красі волосся

Мити волосся потрібно чистою м'якою водою. Використовуйте для цього фільтровану або бутильовану воду, на худий кінець можна її просто прокип'ятити і охолодити до потрібної температури. Якщо ваша вода має високі показники жорсткості, пом'якшити її можна харчовою содою (з розрахунку 1 чайна ложка на 1 літр води) або нашатирним спиртом (у пропорції 1 чайна ложка на 2 літри води). Температура теж має велике значення. Оптимальний варіант - тепла або навіть трохи прохолодна вода. Справа в тому, що гаряча змушує більш інтенсивно працювати сальні залози і провокує розкриття волосяних лусочок, з-за чого волосся втрачають блиску і гладкості. Потрібно знати, що температура вище 45 градусів перетворює мильну основу будь-якого шампуню в тьмяний наліт на волоссі. Оптимальна, комфортна температура становить 35-45 градусів.

Перш ніж вспінювати шампунь на волоссі, обов'язково ретельно змочіть їх, нехай вони прямо напитаются водою. Це дозволить запобігти проникненню шкідливих агресивних речовин всередину.

Вибір шампуню залежить від типу вашого волосся. Тому неприпустимим є варіант, коли на всю родину - один флакон. Заощадивши на косметичному засобі, ви можете завдати непоправної шкоди станом шкірного покриву голови домочадців. А лікування обійдеться набагато дорожче, ніж якісні уходовые кошти, виділені з урахуванням індивідуальних особливостей кожного члена сім'ї. Віддавайте перевагу професійним маркам, які цінують свою репутацію, купуйте їх в профільних магазинах або аптеках. Продукція, куплена задешево на стихійному ринку, може не тільки не виправдати ваших очікувань, але і нашкодити. Ще краще - користуватися аптечними органічними шампунями або приготованими самостійно в домашніх умовах. У цьому випадку ви будете на 100% впевнені в якості та безпеки інгредієнтів, зможете вибрати компоненти, ідеально підходящі вам для боротьби з наявними проблемами. Запам'ятайте: використовуючи будь-який шампунь, потрібно проводити 2 намилювання. Завдання першого - позбавлення від жиру і пилу, другого - відновлюючу дію активних компонентів.

Для досягнення потрібного ефекту трихологи рекомендують безпосередньо перед миттям додавати в шампунь ефірні масла. Крапля олії чайного дерева або розмарину посилює цілющий ефект будь-якого засобу для миття волосся.

Застосовуючи бальзам-ополіскувач, наносите його не на все волосся, а відступайте 10 см від коренів. Таке нанесення дозволить уникнути обважнює волосся і подальшого швидкого забруднення. Не забувайте витримувати нанесений бальзам хоча б кілька хвилин, не змиваючи. Він повинен усмоктуватися в волосся, тільки так буде досягнутий очікуваний ефект.

Змивати будь миючий засіб потрібно дуже ретельно. У середньому змивання повинно тривати 5 хвилин, під час якого шампунь повинен бути ретельно видалено. Спробуйте в кінці обполоснути волосся холодною водою - ви здивуєтеся отриманому ефекту. Такий "холодний душ" для волосся активізує розгладження лусочок волосяний кутикули, стимулює кровообіг. Результатом є поліпшення зростання і появу здорового блиску.

Корисними будуть полоскання трохи підкисленою водою. Блондинки для цих цілей можуть використовувати лимонний сік, брюнетки - яблучний оцет в пропорції 1 столова ложка на 1 літр теплої води.

Полоскання відварами лікарських трав спрацює тільки в тому випадку, якщо проводити його на етапі, коли вимите волосся вже практично висохли. Мокре волосся відразу після миття не засвоюють корисні речовини, що містяться у відварах.

Закінчувати миття волосся потрібно обережним витиранням. Тертя рушником протипоказане, як і тривале знаходження в "тюрбані". Намагайтеся як можна рідше користуватися феном - гаряче повітря пересушує волосся. Якщо ж це необхідно, використовуйте термозахисні засоби, регулюйте температуру, застосовуйте холодний обдув. Розчісувати можна тільки висохлі волосся, не травмуйте їх в мокрому стані.

Як потрібно мити голову: обережно - дитина

Якщо з дорослими все вже зрозуміло, то проблема, як мити голову дитині, залишається однією з найбільш обговорюваних тем на "мамских" форумах. Природно, пережити процедуру, під час якої дах будинку піднімається від крику, а сусіди ранок сердобольно цікавляться, що ви робили своєму чаду, і залишитися психічно врівноваженою людиною дуже важко. Але - можливо.

По-перше, потрібно правильно вибрати м'який дитячий шампунь. Оптимальний рівень для дітей до 10 років - 6,5 рН. Вибираючи шампунь, зверніть на це увагу, тоді проблема "щипка" вічко буде вам не знайома.

Як правильно мити голову: частіше - не означає краще

Фото: Для дитини необхідно підібрати спеціальний шампунь

Наступний важливий момент - температура води. Для дитини вона не повинна перевищувати 37 градусів, тобто приблизно це температура людського тіла. Врахуйте, достатньо один раз порушити цю вимогу, використавши більш гарячу воду - і у дитини надовго сформується страх перед процедурою. Тому будьте уважні в цьому питанні, термометр - ваш надійний друг.

При митті дитячої голови очищайте шкірний покрив, розтирати волосся по всій довжині, не потрібно. Рухи повинні бути м'якими масажними. Миючий засіб наноситься тільки один раз. Проводити дану процедуру голову частіше 1 рази в тиждень недоцільно. Закінчувати можна також теплими ополаскиваниями трав'яними відварами, підкисленою водою. Застосування навіть прохолодної води, на відміну від дорослих, неприпустимо.

Використовуючи такі поради, ви зможете завжди чудово виглядати і довго зберігати одне з головних багатств - здорові волосся.