ua en ru

Як правильно виходити з посту: поради дієтолога

Як правильно виходити з посту: поради дієтолога Фото: Здорова їжа (isidor-emanue unsplash.com)

Не налягайте на ковбасу і свинину

У зв'язку з тим, що закінчення посту збігається з Різдвяними святами, дієтолог Людмила Бабич не рекомендує налягати відразу на м'ясні продукти. Про це пише ГолосUA.

Людмила Бабич вважає, що в перший час при виході з посту краще обмежитися 100-150 грамами білого м'яса і відмовитися від ковбасних виробів.

Традиційно на Різдво накривається стіл 12 пісних страв, а ось вже 7 січня – столи ломляться від великої кількості м'ясних і рибних страв, салатів і копченостей.

Тим, хто суворо дотримувався посту протягом усього часу, дієтологи категорично не рекомендують налягати на білкові продукти, соління, смажену та гостру їжу, а також копченості.

"Якщо зовсім не під силу, зведіть шкоду до мінімуму: їжте саме м'ясо, а не куповані ковбаси з сумнівним складом, майонезні салати замініть легкими, на основі зелені і овочів, відмовтеся від соусів і кетчупів. Якщо ж вам таки вдасться перетерпіти переддень Різдва, з'ївши лише невеликий шматочок риби або половинку яйця, то на наступний день можна діяти сміливіше – приміром, пригоститися шматочком (100-150 грам) запеченого гусака або невеликим курячим стегном", - каже дієтолог і вказує на те, що порція повинна бути невеликою, шматочок – нежирним, а запашні частині краще зняти.

Крім того, експерти стверджують, що в перші дні після закінчення посту краще їсти біле м'ясо, а не свинину чи яловичину. Справа в тому, що біле м'ясо набагато швидше перетравлюється і не створює напруги в шлунку.

"Жуйте повільно, насолоджуючись процесом, так ви, по-перше, розтягнете задоволення і відчуєте всі відтінки смаку. По-друге, за час посту стінки шлунка встигли затиснутися і вам треба набагато менше їжі для насичення. Не запихайте в себе все відразу, і незабаром відчуття насичення прийде само собою, - вважається, що це відбувається хвилин через 15-20 після початку трапези", - зазначила дієтолог.

Якщо через декілька годин у вас знову виникло відчуття голоду, побалуйте себе тарілочкою нежирного курячого бульйону або овочевим супом.

З точки зору дієтологів, такі страви – це своєрідний склад з амінокислот, який шлунку неважко переварити, а при його засвоєнні буде виділятися шлунковий сік, який відновить слизову, поліпшить загальний стан травної системи.

До речі, нещодавно ми розповідали про те, як відновити здоров'я після свят