Недостатній відпочинок веде до серйозних захворювань
Фахівці провели довгострокове дослідження, яке показало, що люди, які рідко ходять у відпустку, а також відпочивають менше трьох тижнів на рік, менше живуть. Про це пише "Збруч".
У дослідженні зазначається, що чоловіки, які займали керівні посади і при цьому йшли у відпустку менше ніж на три тижні на рік, вмирали швидше.
Вчені з Гельсінського університету відзначили, що здоровий спосіб життя не компенсує наслідки від недостатнього відпочинку. А крім того, вони встановили, що повноцінна відпустка впливає не тільки на настрій людини, а й здатна істотно продовжувати життя.
Вчені проаналізували дослідження, які були зроблені в 1974-1975 році. Тоді для експерименту запросили 1222 добровольця, які щодня відчували стрес на роботі або мали підвищений ризик серцево-судинних захворювань.
Ілюстративне фото (pixabay.com)
Добровольців розділили на дві групи. Одна продовжувала жити у звичному ритмі, а друга протягом чотирьох місяців отримувала усні та письмові поради щодо здоров'я. Їм розповідали, як харчуватися, як займатися спортом і навіть, як кинути курити. Також, якщо звичайні заходи не допомагали, медики додатково призначали їм препарати проти жирових показників у крові і для пониження тиску.
За попередніми даними, у другій групі ризик отримати серцево-судинні захворювання істотно знизився. Однак, при контролі цього дослідження через кілька років, з'ясувалося, що у другій групі смертність виявилася вище, ніж у першій.
Вчені почали перевіряти всі дані про добровольців – ритм життя, харчування, робочі години, час сну і тривалість відпустки.
Ілюстративне фото (facebook.com/undercoverrecruiter)
Після ретельних перевірок фахівці знайшли важливу відмінність між двома групами. Виявилося, що вирішальним фактором смертності стала кількість відпускних днів. У тих, хто в період дослідження мав відпустку менше трьох тижнів на рік, смертність була вище на 37%, ніж у тих, хто відпочивав набагато більше.
"Чоловіки з меншою тривалістю відпустки у нашому дослідженні менше спали і більше працювали, ніж ті керівники, які довше відпочивали", - повідомив керівник дослідження Тімо Штрандберг.
Він пояснив, що повсякденний стрес повністю перекривав здоровий спосіб життя чоловіків, які брали участь у дослідженні.
"Наше дослідження не означає, що виховання здорового світогляду шкідливо. Зате воно лише доводить, що зменшення стресу - важлива частина програми, особливо, коли йдеться про серцево-судинні захворювання. Наше дослідження також показало: відпустка може стати хорошим способом зменшити стрес", - констатував Штрандберг.
До речі, раніше ми повідомляли про те, що вчені повідомили несподівану новину про гарячий шоколад.
А також ми писали про те, що вчені розповіли, яку нову небезпеку для здоров'я несе хропіння.
Відео: РБК-Україна