Психіатр розповіла, як дожити до глибокої старості
Вчені назвали ключові чинники довголіття та щасливої старості. Найбільше на довголіття впливає здорова дієта, регулярні фізичні вправи й оптимізм. Про це повідомила нью-йоркський психіатр Джулія Самтон, яка проаналізувала результати різних досліджень вчених на тему щасливої старості та збільшення тривалості життя, передає "Новое время".
Результати наукових досліджень дозволили встановити, що на тривалість життя впливає харчування. Виявилося, що середземноморська дієта збільшує тривалість життя і покращує серцево-судинну систему, а також позитивно впливає на неврологічний стан здоров'я.
Також з'ясувалося, що середземноморська дієта, в основі якої – свіжі фрукти, овочі, риба та птиця, цільнозернові продукти, бобові й оливкова олія, позитивно впливає на стан здоров'я людини у віці "за 70". Таке харчування поліпшить пам'ять і здатність раціонально та чітко мислити.
Проте Джулія Самтон наполягає, що крім дієти, є й інші ключові чинники довголіття та щасливої старості, - регулярна фізична активність і турбота про своє психічне здоров'я, медитація й оптимізм.
"Як би не було важко іноді залишатися оптимістом, збереження позитивного налаштування має науково доведені переваги для здоров'я, у тому числі й довголіття", – сказала психіатр.
В якості доказів експерт навела результати дослідження, яке тривало 23 роки. З'ясувалося, що ті, хто дивиться в майбутнє з оптимізмом, в старості рідше стикаються з хворобами, довше залишаються фізично активними та мають більш високій рівень щастя в порівнянні з тими, хто налаштований песимістично.