ua en ru

"Розслабтеся!": медики пояснили, як позбутися головного болю без ліків

"Розслабтеся!": медики пояснили, як позбутися головного болю без ліків Фото: Головний біль здатна виснажити (golovabolit.net)

Іноді для полегшення стану буде достатньо заспокоїтися і вийти на повітря

Фахівці дали кілька порад тим, хто на тлі стресу, поганої погоди та загазованості повітря у містах страждає головними болів. Деякі з цих порад призводить Ліза.

Розслаблення

Якщо біль застигла на роботі, де немає можливості лягти і відпочити, варто виконати сидяче вправа на розслаблення. Для цього потрібно відкинутися на спинку стільця і закрити очі, уявивши собі щось приємне. Це може бути морський пляж або узбережжі океану. Потім маленькими ковтками випийте склянку теплої води.

Масаж

Якщо при головному болю ви відчуваєте дискомфорт в потиличної області і шиї, полегшити стан може допомогти масаж комірцевої зони. Слід самостійно масажувати м'язи шиї та плечей пальцями, "пройшовши" вздовж хребта. Це зможе зняти спазм з перевтомлених м'язів і покращує відтік крові від голови.

Гімнастика для обличчя

Вгамувати м'язовий спазм допоможе масаж голови. Це повинно виглядати так, як ніби ви миєте голову. Потім зробіть гімнастику для обличчя. А мімічні вправи добре знімають напругу лицьових м'язів, яке також може бути причиною головного болю.

Свіже повітря

Часто голова починає боліти від нестачі свіжого повітря, особливо в опалювальний сезон. Щоб цього уникнути, необхідно регулярно провітрювати приміщення. Якщо, наприклад, в офісі немає можливості відкривати вікна, тоді знаходьте можливість кілька разів на день виходити на вулицю або на балкон.

Нагадаємо, раніше медики назвали головний біль наслідком гніву і дали поради.