ua en ru

Народився вагою 1 кг: в Києві провели операцію на серці новонародженого малюка

Народився вагою 1 кг: в Києві провели операцію на серці новонародженого малюка Фото: (facebook.com/dr.ozerianskiy)

Українські хірурги провели екстрену унікальну на серці

В Україні була проведена унікальна операція на серці. Справжній лікарський подвиг здійснили лікарі з Інституту серця при Міністерстві охорони здоров'я України. Про це інформує у Facebook кардіохірург Назар Озерянський.

Повідомляється, що пацієнтом лікарні став, народившийся значно раніше терміну хлопчик, який на момент операції важив трохи більше 1 кілограма. Лікарям вдалося провести складну операцію: резекцію коарктації аорти (це критичне звуження самої великої судини в людському організмі).

Народився вагою 1 кг: в Києві провели операцію на серці новонародженого малюкаНародився вагою 1 кг: в Києві провели операцію на серці новонародженого малюка

Фото: (facebook.com/dr.ozerianskiy)

Це допомогло: зараз дитина перебуває в нормальному стані, його показники здоров'я в нормі, а прогноз лікарі оцінюють як позитивний. Слід зазначити, що малюк з'явився на світ лише на 27 тижні виношування.

"Сьогодні вночі екстренно в Інституті Серця було прооперовано дитину 1 кг вагою, глибоко недоношений хлопчик (27тижнів гестації). Виконано резекцію коарктації аорти (критичні звуження найбільшої судини). Дитина є в стабільному стані, прогноз позитивний", - написав у своєму Facebook Назар Озерянський.

"Операційна бригада: Василь Карпенко, Володимир Вашкеба. Анестезіолог:
Irina Galamay. Операційна медсестра: Кольга Юлія", - додав хірург.

Народився вагою 1 кг: в Києві провели операцію на серці новонародженого малюкаСкріншот поста облікового запису facebook.com/dr.ozerianskiy

До речі, в. о. Міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла, чому смартфони так небезпечні для життя людини. Смартфони порушують сон і цим підвищують ризик розвитку депресії, діабету, серцево-судинних хвороб. Дослідження говорять, що користування нашими улюбленими гаджетами вночі може порушувати сон. Це відбувається з-за того, що з екранів смартфона, планшета, ноутбука та іншого на нас падає синій світло, який пригнічує вироблення в організмі мелатоніну – гормону, який допомагає заснути.

Відео: video.rbc.ua