ua en ru

Сонне сп'яніння: у кожного другого українця лікарі діагностують хворобу

Сонне сп'яніння: у кожного другого українця лікарі діагностують хворобу Фото: "Сонне сп'яніння", хвороба мегаполісів (medinfo.ua)

Американські вчені стверджують, що жителі великих міст хворіють "сонним сп'янінням"

Американські вчені зі Стенфорду стверджують, що жителі великих міст всі хворі на "сонне сп'яніння". Його називають новою хворобою, яка може викликати інсульти та інфаркти.

Українські лікарі стан справ підтверджують. І додають, що "хвороба мегаполісів" викликає хронічні розлади сну, які з часом на роки вкорочують життя.

Ті, що не сплять вночі, сплять удень: під час роботи, навчання, водіння авто та в транспорті.

Українець Руслан Опалюк став одним з хворих. Сьогодні Руслан на 40 кілограмів худіший, ніж півроку тому. Саме тоді родичі привели його лікуватися в українській асоціації медицини сну. Скаржився, що не може виспатися, хропить, вдень весь час хоче спати, має проблеми з серцем і хронічну депресію.

"Не міг керувати автомобілем певний час, тому що засинав в дорозі, не міг перенести кілька годин. Читати книгу не міг довго, тому що організм виснажений і це дуже заважало мені жити. Під час роботи дуже хотілося спати", - розповідає киянин.

Вже півроку Руслан спить вночі з маскою на обличчі, а його дихання регулюють апаратом.За його словами, вдень він бадьорий і оптимістичний. Але лікуватися або піклуватися про своє здоров'я хочуть не всі, кажуть лікарі. Хоча експерти роками стверджують, що недосипання,– проблема серйозніша, ніж здається на перший погляд.

"Це призводить до гіпертонічних кризів вночі. Крайній ступінь - це інсульти та інфаркти, високий холестерин, метаболічний синдром, вага. Це проблема не лише великих міст, а всього нашого населення, на цьому тлі почалося зловживання алкоголем", - кажуть лікарі.

Сонне сп'яніння - умовна назва комплексного синдрому хронічної втоми, яка, на думку лікарів, зараз чи не в кожного другого українця. Щоб уникнути її появи, – вкрай необхідно щодня лягати спати не пізніше 10 годин вечора.

І більшість все ж визнається, що сплять максимум 6 годин, лягають після 12. Сном жертвують, хоча і знають, що це небезпечно.

Рецепт, як відчувати себе вдень на всі сто, розповідає пан Олексій. Йому 70, виглядає молодше. Лягає спати о першій, о п'ятій - вже на ногах.

"Прогулянка десь годину, вона досить оздоровлює", - переконаний чоловік.

Але лікарі кажуть, що прогулянок недостатньо. Важливо створити собі стабільний режим сну та спати 8 годин. Якщо займатися спортом, то за три години до сну. Вечеряти легким бутербродом, наприклад, з сірого хліба з індичкою або сиром. А ще перед сном прийняти ванну, слухати спокійну музику й обійняти рідних. Більше восьми годин також не варто спати. Тому що пересипання для самопочуття ще шкідливіше.


До речі, вчені розповіли, як позбавитися від безсоння.