Супрун розповіла, як зберегти мозок здоровим
Уляна Супрун дала рекомендації з приводу того, як вберегтися від хвороби Альцгеймера
У п'ятницю, 21 вересня, у світі відзначали Всесвітній день боротьби з хворобою Альцгеймера. З цього приводу виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла про те, як вберегтися від цього поширеного старечого захворювання. Інформацію на цю тему Супрун опублікувала на своїй сторінці в Facebook.
В повідомленні чиновниця написала: "Заходили ви коли-небудь у кімнату, а потім зупинялися там на кілька секунд, тому що забули, що вам потрібно? Або ж просто залишали ключі не на звичному місці і довго не могли пригадати, де вони лежать? Така рутинна забудькуватість цілком природна. Втім, чим старше ми стаємо, тим більше ймовірно, що це може бути небезпечним симптомом, який свідчить про появу деменції".
Супрун пояснила, що таке захворювання є порушенням когнітивних функцій, що провокують деградацію пам'яті, мислення, здатності спілкуватися і виконувати повсякденні завдання.
За даними організації Alzheimer Disease International, близько 10 мільйонів нових випадків трапляється щороку.
Хвороба Альцгеймера , мабуть, є найпоширенішою причиною деменції і тягне 60-80% випадків цього синдрому. Ознаки зазвичай проявляються у літніх людей після 60 років. Однак іноді вона вражає також і молодих людей
"У Всесвітній день боротьби з хворобою Альцгеймера вирішили нагадати про головне – основних способи запобігти хворобі. Адже деяким чинників, які її викликають, можна ефективно протидіяти", - зазначила Уляна Супрун.
Також чиновниця написала рекомендації про те, як зберегти мозок здоровим. За її словами, для цього потрібно наступне:
- Як можна більше рухатися.
- Харчуватися повноцінно.
- Не припиняйте тренувати мозок.
- Спілкуватися і підтримувати соціальні контакти.
Скріншот публікації Супрун (facebook.com/ulanasuprun)
Світовий день боротьби з хворобою АльцгеймераЧи заходили ви коли-небудь у кімнату, а потім зупинялись там на кілька секунд, бо забули, що вам потрібно? Або ж просто залишали ключі не на звичному місці і довго не могли пригадати, де вони лежати? Така рутинна забудькуватість є цілком природною. Втім, що старше ми стаємо, тим більш вірогідно, що це може бути небезпечним симптомом, який свідчить про появу деменції. Деменція – це порушення когнітивних функцій, яке провокує деградацію пам'яті, мислення, здатності спілкуватись та виконувати повсякденні завдання (https://goo.gl/9tg2o4). Уявіть, що кожні 4 (!) секунди у світі діагностують деменцію (https://goo.gl/5ELo9G). За даними організації Alzheimer Disease International, близько 10 мільйонів нових випадків трапляється щорічно (https://goo.gl/H44R53). Хвороба Альцгеймера є найпоширенішою причиною деменції та спричиняє 60-80% випадків цього синдрому. Симптоми зазвичай починають проявлятись у людей після 60 років, водночас хвороба здатна вражати і людей в молодому віці (https://goo.gl/8bfKdN). У Світовий день боротьби з хворобою Альцгеймера вирішили нагадати про головне – основні спосібі запобігти хворобі. Адже деяким чинникам, що її спричиняють, можна ефективно протидіяти! Якомога більше рухайтесь Дослідження показали, що регулярні тренування сприяють покращенню когнітивних функцій людей, у яких були порушення пам'яті (https://goo.gl/Q9fW5T). Коли люди ходять, бігають чи танцюють, в мозку виділяється фактор росту, що сприяє виживанню нейронів і встановленню між ними зв'язків. Це підтримує пам'ять і дозволяє вчитись новому (https://goo.gl/e6BDbk).