ua en ru

"Прості правила рятують життя": Супрун розповіла, як надавати першу допомогу

"Прості правила рятують життя": Супрун розповіла, як надавати першу допомогу Ілюстративне фото (pixabay.com)

Завдяки екстреної допомоги були врятовані тисячі людських життів

Сьогодні відзначають Всесвітній день першої допомоги і з цього приводу в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун висловила подяку тим, хто надає екстрену допомогу нужденним в ній. Публікацію в честь цього Супрун опублікувала на своїй сторінці в Facebook.

"Важко оцінити його важливість, тому що кількість збережених життів завдяки сучасній першої допомоги - це вважати десятки тисяч людей навколо", - написала в повідомленні Уляна.

Супрун зазначила, що ні одна з найбільш поширених систем охорони здоров'я у світі не здатна надати своїх кваліфікованих працівників в перші хвилини, коли необхідна допомога медиків.

"Я маю на увазі, що найраніше для надання допомоги може бути зроблене людиною, якиа була поряд з жертвами. Така ситуація може статися раптово, і будь-хто може потребувати швидкої і правильної допомоги. Саме тому ми повинні розвивати такі навички, тому що це інвестиції в життя не тільки свої власні, але і всього суспільства", - написала міністр охорони здоров'я.

Супрун стверджує, що хороші навички надання першої допомоги – це своєрідний приклад соціального договору.

"Ми вчимося допомагати і якщо вам потрібен хтось поруч - допоможіть, враховуючи, що якщо щось трапиться з нами або нашими коханими, є люди, які зможуть допомогти", - сказала в. о. міністра охорони здоров'я.

Уляна Супрун також підкреслила важливість усвідомлення такої "освіти" та пропагувати її удосконалення. Адже, за її словами, цього неможливо досягти списком правил або з примусу завчити "якусь послідовність дій". Це може бути досягнуто тільки свідомим і відповідальним ставленням за здоров'я і життя, не тільки свою, але й оточуючих людей.

"Якщо життя і здоров'я-це цінність не тільки на папері - пройти навчання з першою допомогою і спробувати регулярно оновлювати свої знання та навички", - підкреслила Уляна Супрун.

Публікація Супрун (facebook.com/ulanasuprun)

До речі, нещодавно Супрун попередила батьків про жорстоке буллинге в українських школах.

Також вона розвінчала міф про шкоду пробіжок для хребта.

Крім того Уляна розповіла, як стати вегетаріанцем без шкоди для здоров'я.

Що ви не знали про Уляні Супрун (відео: STYLER.rbc.ua)