"Вбивця №1": Супрун пояснила, що таке інфаркт міокарда та назвала основні симптоми (відео)

"Вбивця №1": Супрун пояснила, що таке інфаркт міокарда та назвала основні симптоми (відео)
Фото: Уляна Супрун (РБК-Україна)

Від інфаркту міокарда щороку у світі помирає близько 7 мільйонів людей

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун пояснила, що таке інфаркт міокарда та назвала основні симптоми серцевого нападу. Про це вона написала на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Серцево-судинні захворювання, що спричинюють інфаркти, інсульти та інші небезпечні проблеми зі здоров’ям, є вбивцею №1. Тільки від інфаркту міокарда у світі помирає близько 7 мільйонів людей щороку", - розповіла вона .

"Серцевий напад може трапитися, коли одна з коронарних артерій (судин, по яким кров надходить до серця) закупорюється жировими відкладеннями або бляшками", - пояснила в. о. міністра. 

"Якщо одна з бляшок розірветься або трісне - навколо неї за лічені хвилини формується згусток крові й частково закупорена судина може стати повністю перекритою. Тоді надходження крові до серцевого м’яза - міокарда - припиняється. І клітини починають відмирати від нестачі кисню. 

Це і є інфаркт міокарда. Якщо людина з інфарктом не отримає допомогу вчасно - в найгіршому випадку це може призвести до раптової смерті", - написала Супрун.

"Різкий біль у грудях - не єдиний симптом серцевого нападу. Свідчити про нього можуть також важке дихання, нудота, відчуття нестачі повітря, дуже різка слабість та біль або дискомфорт в одній чи обох руках, щелепі, шиї або спині. Навіть якщо ви не впевнені, що це серцевий напад, але маєте подібні симптоми, негайно зателефонуйте в 103", - підкреслила вона.

 
Що відбувається під час серцевого нападу - Цікава наука

Серцево-судинні захворювання, що спричинюють інфаркти, інсульти та інші небезпечні проблеми зі здоров’ям, є вбивцею №1. Тільки від інфаркту міокарда у світі помирає близько 7 мільйонів людей щороку. Щоби захистити себе і близьких - маємо бути максимально обізнаними щодо хвороби та можливостей лікування. Серцевий напад може трапитися, коли одна з коронарних артерій (судин, по якім кров надходить до серця) закупорюється жировими відкладеннями або бляшками. Якщо одна з бляшок розірветься або трісне - навколо неї за лічені хвилини формується згусток крові й частково закупорена судина може стати повністю перекритою. Тоді надходження крові до серцевого м’яза - міокарда - припиняється. І клітини починають відмирати від нестачі кисню. Це і є інфаркт міокарда. Якщо людина з інфарктом не отримає допомогу вчасно - в найгіршому випадку це може призвести до раптової смерті. Різкий біль у грудях - не єдиний симптом серцевого нападу. Свідчити про нього можуть також важке дихання, нудота, відчуття нестачі повітря, дуже різка слабість та біль або дискомфорт в одній чи обох руках, щелепі, шиї або спині. Навіть якщо ви не впевнені, що це серцевий напад, але маєте подібні симптоми, негайно зателефонуйте в 103. Лікування хвороб серця постійно вдосконалюється і ми намагаємося розширити можливості медичної допомоги в Україні, щоби кожен пацієнт, що має таку проблему, міг отримати все необхідне вчасно. Програма “Доступни ліки” (https://goo.gl/pA2r4V), урядова програма екстреного стентування (http://moz.gov.ua/kardiocentri) - сьогодні дають українцям більше доступу до своєчасного, регулярного і якісного лікування. По медзакладах у всій Україні є стенти, які в екстрених випадках мають бути встановлені пацієнтам безоплатно (https://goo.gl/qJ7qNi). Дізнайтеся про всі можливості допомоги, але й пам’ятайте, що життєво важливо - запобігати хворобі. Фізичні вправи, здорове харчування та контроль маси тіла завжди знижують ризик серцевих нападів. Більше про серцевий напад, лікування та профілактику дивіться у відео Цікава наука

Опубліковано Уляна Супрун 13 квітня 2018 р.

Відео: Що таке серцевий напад (facebook.com/ulanasuprun)

"Пам’ятайте, що життєво важливо - запобігати хворобі. Фізичні вправи, здорове харчування та контроль маси тіла завжди знижують ризик серцевих нападів", - відзначила Супрун.

"Вбивця №1": Супрун пояснила, що таке інфаркт міокарда та назвала основні симптоми (відео)"Вбивця №1": Супрун пояснила, що таке інфаркт міокарда та назвала основні симптоми (відео)

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

До речі, Супрун розповіла, як розпізнати інсульт.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся