Вчені навчилися прогнозувати ризик розвитку деменції

Вчені навчилися прогнозувати ризик розвитку деменції
Ілюстративне фото

Розвиток деменції можна буде передбачити на 10 років вперед

Деменція є основною причиною інвалідності, тому, якщо знизити фактори ризику, то можна запобігти захворювання. Про це пише Canadian Medical Association Journal.

За словами вчених, деменція може бути наслідком захворювання або носити поліетіологічний характер. Найчастіше розвивається при судинних захворюваннях, хворобі Альцгеймера, травмах, новоутвореннях головного мозку, а також при алкоголізмі, наркоманії, депресії, ожирінні та інфекціях ЦНС. Тому, позбувшись від шкідливих звичок зараз, є ймовірність уникнути захворювання в подальшому.

Крім цього, вчені з'ясували, що є групи людей, які спочатку схильні до деменції більше за інших. Визначити групи з високим ризиком можна по комбінації віку, статі та варіації в гені АРОЕ.

Наприклад, для жінок і чоловіків у віці 60 років ризик розвитку деменції дорівнює 7% і 6%, для 70-річних - 16% і 12%, а для 80-річних і старше - 24 і 19%.

Вчені навчилися прогнозувати ризик розвитку деменції

Фото: Canadian Medical Association Journal

Нагадаємо, деменція – набуте недоумство, обумовлене ураженням головного мозку. Першими ознаками захворювання є порушення пам'яті, орієнтації і зниження критичності сприйняття.

Нагадаємо, що вчені розповіли, яку небезпеку для здоров'я несе хропіння.

Раніше ми писали про те, як недосип пов'язаний з ожирінням.

А також повідомляли про те, що Супрун дала рекомендації, як вберегтися від небезпечних бактерій.

Рекомендуємо до перегляду:

 

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся