Фахівці виявили зони мозку, які відповідають за "жахливі" сновидіння
Дослідники з Університету Вісконсін-Медісон вперше в історії науки виявили зону мозку, що контролює сновидіння.
Як пише сайт MedikForum.ru, фахівці простежили за активністю мозку сплячих людей. З'ясувалося, що задня кіркова зона є ключовою в справі формування не тільки звичайних сновидінь, але і кошмарів.
Результати дослідження показують, що різні сюжетні лінії наших снів викликаються збільшенням різних частин задньої коркової зони. На думку вчених, активність даної зони повністю збігається зі специфічним змістом снів, наприклад, коли ми бачимо обличчя людей або які-небудь рухи.
За рахунок відстеження роботи задньої коркової зони можна передбачити зміст сну тієї чи іншої людини. Зокрема, активність цієї зони може використовуватися для обчислення того, чи бачить людина сни під час швидкої фази сну, з 90-відсотковою точністю.
Анімація: Кошмар (giphy.com/gotham)
Зазначимо, що існує п'ять основних стадій сну. На відрізок з першої по четверту стадію доводиться так звана фаза повільного сну, і лише на п'ятій починається стадія швидкого сну, під час якої ми бачимо сновидіння. Здатність бачити сни часто пов'язується з підвищеною активністю мозку під час саме останньої стадії, а от відсутність сновидінь зазвичай пояснюється низькочастотною активністю мозку на цій стадії.
До речі, лікарі не радять засипати поруч з увімкненим телефоном.