Вчені розповіли, як лікувати хворобу Альцгеймера
Досліди проводилися на мишах
Вчені з Британії прийшли до висновку, що хвороба Альцгеймера лікується. Фахівці розповіли, що призводячі до смерті нейродегенеративні захворювання можна вилікувати особливими препаратами – аллостеричними лігандами.
Для перевірки ефективності нових препаратів нейробіологи використовували генетично модифікованих мишей Tg37. В їх мізках відбувалося накопичення інфекційних пріонів, що вело до прогресуючого відмирання нейронів. За словами медиків, це захворювання дуже схоже з протіканням Альцгеймера у людей. Наприклад, воно так само призводить до серйозного порушення пам'яті через руйнування нейронів у гіпокампі і закінчується смертю.
Ключові учасники процесу формування пам'яті в гіпокампі – мускарінові ацетилхолінові рецептори. Ці білки знаходяться на поверхні нейронів і займаються передачею сигналу через мембрану клітин. Дослідники виявили, що активація однієї з різновидів таких рецепторів — M1 mAChR — зупиняє нейродегенеративні процеси. Для цієї мети вони використовували дві особливі молекули — бензил-хинолон карбонової кислоти (BQCA) і бензохиназолин-12 (BQZ-12).
Після ряду випробувань з'ясувалося, що щоденні ін'єкції BQCA відновлюють пам'ять і продовжують життя хворих мишей. Оскільки дія цього препарату виявилося ефективним у боротьбі з поступовим руйнуванням мозку у тварин, вчені вважають, що такі препарати можуть виявитися ефективними і для лікування хвороби Альцгеймера у людей.
Нагадаємо, фінські вчені розповіли, як сауна впливає на здоров'я чоловіків.