Татуювання швидко допоможе виявити ранні стадії хвороби
Швейцарські вчені розробили спеціальне татуювання, яке здатне сигналізувати про ранні стадії онкологічного захворювання. Відповідне дослідження було опубліковано в журналі Ѕсіепсе Translational Medicine.
Команда швейцарських учених розробила спеціальне синтетичне біологічне биомедичне татуювання для виявлення гиперкальцемії, яка сигналізує про ранні стадії раку.
Як тільки в організмі людини відбуваються зміни, пов'язані з гиперкальцемією, біологічне татуювання почне змінюватися з-за виділення пігменту меланіну.
Дослідники протестували цей метод на щурах. Вони нанесли на шкірний покрив тварин експериментальні татуювання, а після заразили щурів онкологічними захворюваннями.
Індикатор, який був розроблений, впорався з цим завданням. Після того, як у тілі щурів почали розвиватися пухлини, забарвлення татуювання змінилося.
Як зізнаються самі вчені, цей метод поки не досконалий, так як на даний момент не всі види раку індикатор розпізнає.
До речі, бійці АТО розповіли, чому роблять татуювання.
Учасники АТО пояснили, чому набивають ті чи інші малюнки на своєму тілі. Виявилося, що деякі військовослужбовці вірять в Ісуса Христа, а є ті, хто вірить в скандинавського бога Одіна або слов'янського Перуна.
"Не буває атеїстів в окопах під вогнем. Я знаю, що Бог нас охороняє, але хочеться, щоб щось тебе захищало", – вважає військовий парамедик Ірина Шевченко.
Її першим татуюванням став напис: "Спаси і збережи", а потім на її тілі з'явився знак морської піхоти. Остання татуювання з Шевченком з'явилося на нульовому блокпосту.
Солдат у вдячність за врятовані життя набив збройних ангелів на спині парамедика. Відзначається, що хвиля татуювань серед військовослужбовців припала на 2015-2016 роки.
"Бувають обереги, бувають слов'янська тематика, "шоломи жахів" (скандинавський оберіг – ред.), герби та прапори "б'ють". Але герби та прапори вже не дуже часто", – розповів тату-майстер Олександр Солоп.
Рекомендуємо подивитись: Київські мурали - прикраса міста
Відео: video.rbc.ua