Вчені вияснили, який ризик для здоров'я несе нестача сну
Учений вважає критичним сон тривалістю менше восьми годин на добу
Директор Наукового центру сну в Каліфорнійському університеті у Берклі нейробіолог Метью Вокер встановив зв'язок між браком сну і різними захворюваннями. Про це передає The Guardian.
Вчений пов'язує нестачу сну з такими недугами як: хвороба Альцгеймера, рак, цукровий діабет, ожиріння та погане психічне здоров'я.
Вокер опублікував результати своїх багаторічних досліджень сну в книзі "Чому ми спимо". За його словами, причина хвороби Альцгеймера у Маргарет Тетчер і Рональда Рейгана полягала в обмеженні сну : обидва політики часто говорили про те, як мало їм треба спати.
Учений вважає критичним сон тривалістю менше восьми годин на добу. При цьому кількість людей, які можуть спати всього п'ять годин на добу без наслідків для організму, - менше одного відсотка від усього населення планети.
Вокер також вважає, що в розвиненому світі сон сильно асоціюється зі слабкістю, навіть соромом, що є неприйнятним.
"Як тільки ви дізнаєтеся, що після однієї неповноцінної, 4-5-годинної ночі рівень ваших клітин, які атакують ракові пухлини, падає на 70% або що брак сну безпосередньо пов'язаний з раком кишечника, простати і грудей, або що Всесвітня організація охорони здоров'я класифікувала будь-яку форму роботи в нічний час як вірогідний канцероген, ви не зможете ігнорувати свій сон, - говорить він. Також вчений додав, що алкоголь та кофеїн – вороги сну, а одже і хорошого самопочуття людини.
Нагадаємо, що лікарі повернули до життя людину, яка провела у комі 15 років.