ru ua

Вчені дізналися, наскільки кава продовжує життя

Вчені дізналися, наскільки кава продовжує життя Фото: Кава (unsplash.com/Nolan William)

Стало відомо, скільки чашок кави принесуть користь здоров'ю

Люди, які випивають 2-4 чашки кави в день мають на 18% менший ризик смерті, ніж ті, хто не вживає каву. Згідно з двома дослідженнями вчених, споживання кави може продовжити життя. Про це повідомляє CNN.

В одному дослідженні взяли участь понад 520 тисяч осіб з десяти європейських країн. Згідно з результатами, вживання більшої кількості кави може значно знизити ризик смертності людини.

Друге дослідження було зосереджене на невеликих групах. Вчені опитали понад 185 тисяч афроамериканців, корінних американців, гавайців, японців-американців, латиноамериканців і білих. В ході дослідження було виявлено, що кава збільшує довговічність різних рас.

Зокрема, з'ясувалося, що люди, які випивають 2-4 чашки в день, мали на 18% менше ризику смерті у порівнянні з людьми, які не пили каву. Такі дані збігаються з попередніми результатами досліджень, де об'єктами виступили більшість білих популяцій.

Вчені дізналися, наскільки кава продовжує життя

Фото: Кава (unsplash.com/Jonathan Pielmayer)

"Враховуючи різноманітність популяцій, всі ці люди мають різний спосіб життя, у них дуже різні дієтичні звички та різна сприйнятливість, і ми все ще знаходимо подібні закономірності", - зазначила Вероніка Венді Сетован, доцент кафедри профілактичної медицини в Медичній школі ім. Кека університету штату Колумбія.

За даними нового дослідження, існує біологічна можливість співвідношення між кавою та довголіттям. Вчені встановили, що рівень смертності від серцевих захворювань, раку, захворювань дихальних органів, інсульту, діабету та захворювання нирок був нижчий у тих, хто вживав каву.

До речі, вчені розповіли, чим замінити ранкову каву.