ua en ru

По Україні ходить небезпечна епідемія: експерти розповіли, як вберегтися від інфекції

По Україні ходить небезпечна епідемія: експерти розповіли, як вберегтися від інфекції Фото Володимира Андрєєва / УНІАН

Україна займає друге місце в Європі за рівнем захворювання на туберкульоз

Нещодавно Уляна Супрун заявила, що Україна посіла друге місце в Європі за рівнем інфікування небезпечною хворобою – туберкульозом. У країні він знаходиться в списку найбільш поширених небезпечних захворювань. Торакальний хірург, доктор медичних наук Ігор Калабуха і терапевт, лікар вищої категорії Наталія Гордієнко розповіли, як захиститися від небезпечної епідемії. Про це повідомляє OBOZREVATEL.

Варто знати, що в групі ризику знаходяться, в першу чергу, ВІЛ-інфіковані пацієнти, цукрові діабетики, діти до п'яти років, вагітні, люди пенсійного віку, ті, хто мають хронічні захворювання, а також люди, які проходять реабілітацію після перенесених інфекцій або операцій.

Заразитися інфекцією можна де завгодно, оскільки найчастіше вона передається повітряно-крапельним шляхом. Зараження відбувається, якщо людині в дихальні шляхи або в шлунок потрапила слина або частинки мокротиння людини. Тобто хворому достатньо плюнути в громадському місці, а іншому доторкнутися руками того місця і після з'їсти, наприклад, яблуко, не помивши руки.

Тому, насамперед, не забувайте щоразу мити руки після відвідування громадських місць і завжди перед їжею, робіть вологе прибирання в передпокої, мийте лапи домашнім тваринам після прогулянки, мийте і термічно обробляйте продукти перед вживанням.

В Україні з метою профілактики туберкульозу проводиться також вакцинація: на 3-5 добу після народження, ревакцинація – в 7 і 14 років, і далі, якщо є необхідність, за приписами лікаря.

Слідкуйте за своєю імунною системою і намагайтеся зміцнити її всіма доступними методами. А також систематично проходьте профілактичні медичні обстеження.

Перші симптоми туберкульозу мають схожість з ГРВІ: слабкість, підвищення температури, кашель. Але при першому захворюванні вони не проходять через сім днів, а можуть триматися два тижні і більше. При найменших підозрах – терміново звертайтеся до лікаря. Він повинен направити на рентген легенів, аналіз мокротиння, скринінг крові і бронхоскопію, якщо на те є потреба.

Нагадаємо, батькам розповіли, як вберегти дітей від хвороб.

Раніше повідомлялося, що названі небезпечні місця у Львові, де були виявлені випадки інфікування гепатитом В.

Також ми писали, що психолог дала поради, як справитися з депресією восени.

Рекомендуємо до перегляду:

Відео: Чому куріння електронних сигарет небезпечніше, ніж ми звикли думати