Стверджувати, що у пацієнта "дисбактеріоз" мінімум некоректно
Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розвінчала міф про діагноз дисбактеріоз. Про це вона напсиала на своїй сторінці в Facebook.
"Якщо вас направили здавати аналіз на дисбактеріоз" або ви отримали невтішний результат і почали лікуватися від нього - не поспішайте. Міжнародна медицина не знає діагнозу "дисбактеріоз". Пояснюємо, чому не варто лікувати саме "дисбактеріоз" і що робити далі. Зазвичай пацієнт, якого направляють здавати аналіз на дисбактеріоз", має проблеми з травленням: болі в животі, здуття, запори або діарея. Ще частіше - це маленька дитина, батьків якої турбує, наприклад, висип або інші речі, які на думку самих мам, тат і лікарів можуть бути пов'язані з травленням", - написала Супрун.
В організмі людини дуже багато різних видів мікроорганізмів - це і бактерії, віруси, гриби, зазначила в. о міністра.
"Коли деякі лікарі не знаходять очевидної причини порушень, вони можуть направити здати "баночку" на "дисбактеріоз". Коли аналіз показує, що хороших бактерій менше, ніж поганих - роблять висновок, що пацієнт хворіє і його потрібно лікувати. Однак не все так просто. В організмі людини дуже багато різних видів мікроорганізмів - це і бактерії, віруси, гриби. Вони живуть і взаємодіють у різних частинах організму: на слизових оболонках, на статевих органах, в органах дихання, кишечнику тощо. І виконують багато корисних функцій", - продовжила вона.
Сучасна медицина зараз активно займається питанням вивчення мікрофлори організму людей і вивчати випадки, коли баланс мікроорганізмів може порушуватися і призводити до розвитку захворювань.
І поки не існує єдиного стандарту щодо правильного співвідношення бактерій певного виду. Вчені вважають, що для кожної людини набір абсолютно індивідуальний. А тому і стверджувати, що у пацієнта "дисбактеріоз" мінімум некоректно.
"насправді, симптоми, які ховаються під "дисбактеріозом" можуть говорити про великий спектр хвороб, які потрібно дослідити в кожному конкретному випадку. Це може бути синдром роздратованого кишечника, коліки у новонароджених, лактозна недостатність, певна кишкова інфекція або взагалі може бути нормою для організму, яку не треба нічим лікувати або просто змінити харчові звички. Кожен випадок вимагає специфічного підходу і лікування". - підсумувала Супрун.
Як раніше писав Styler, Уляна Супрун дала українцям важливий рада.
Фітнес-тренер Аніта Луценко про харчуванні, тренуваннях і схуднення до літа (відео: STYLER.rbc.ua)