ua en ru

Уляна Супрун розповіла, чим небезпечна фітотерапія

Уляна Супрун розповіла, чим небезпечна фітотерапія Фото: Фітотерапія (pixabay.com/ru/users/rudolf_lange)

За словами Супрун, фітотерапія - це маніпуляція

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила, що фітотерапія (лікування травами) може бути потенційно небезпечною і призвести до серйозного отруєння організму. Про це вона написала на своїй Facebook-сторінці.

"Фітотерапію, як спосіб одужати, дуже часто пропонують люди, що не є медичними працівниками. Вони позиціонують траволікування, як панацею, часто надають послуги за великі кошти, забирають у пацієнта час, який він міг би витратити на відвідування лікаря й можуть зашкодити здоров’ю. Хоча трави здаються нешкідливими (адже ми використовуємо їх для приготування їжі), деякі з них можуть бути потенційно небезпечними та привести до серйозного отруєння організму. Активні речовини, що містяться в рослинах, мають різну хімічну природу і впливають на організм неоднаково", - написала Супрун.

За її словами, концентрації речовин теж може відрізнятися - наприклад, у фази життєвого циклу (до, під час і після цвітіння). У різних частинах однієї і тієї ж рослини можуть відрізнятись не тільки концентрації речовин, але і їх якісний склад. Самостійно, без належних знань і обладнання, контролювати правильну дозу лікарської речовини у рослині дуже складно.

"Крім того, особливість впливу лікарських рослин на організм людини полягає в тому, що поява лікувального ефекту (як і побічного) може спостерігатися тільки після тривалого прийому рослинного препарату. Ви можете навіть не помітити чому та як з’явилися певні проблеми зі здоров’ям і навіть не згадаєте причину. Тому для лікування обов’язково потрібен догляд і консультації фахового лікаря", - попередила Уляна.

Також Супрун написала, що МОЗ України підготувало законопроект, який скасовує видачу спеціального дозволу Моз на заняття народною медициною.

Уляна Супрун розповіла, чим небезпечна фітотерапіяУляна Супрун розповіла, чим небезпечна фітотерапіяУляна Супрун розповіла, чим небезпечна фітотерапіяСкріншот (facebook.com/ulanasuprun)

Нагадаємо, що Супрун розповіла, можна захворіти від кондиціонера.

Топ-10 розвінчаних міфів від Уляни Супрун