ua en ru

Зменшує біль: Супрун розповіла про несподівані властивості обіймів

Зменшує біль: Супрун розповіла про несподівані властивості обіймів Фото: Уляна Супрун (Віталій Носач, РБК-Україна)

В. о. міністра пояснила важливість дотиків і обіймів

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла українцям про несподівані властивості обіймів і дотиків. Про це вона написала у Facebook.

Уляна Супрун зазначила, що люди бояться проявляти свої почуття і доторкатися до своїх близьких, а також подавати руку незнайомим.

"Сьогодні особистий простір став набувати особливого значення. Ми часто боїмося проявити свої почуття, наприклад, обійняти або просто подати руку незнайомій людині і іноді навіть своїм близьким. Натомість вчені стверджують, що така тенденція в нашому соціальному житті може мати серйозні наслідки для психічного здоров'я і самопочуття", - написала в. о. міністра.

Вона повідомила, що дотики і обійми мають вплив на соціальну залученість. Крім того, обійми можуть поліпшити настрій і зменшити відчуття болю.

"Ця своєрідна заборона на фізичний дотик сильно впливає на відчуття соціальної залученості. Одне з досліджень показало, що звичайний дотик може зменшити почуття виключення і поліпшити настрій. А в деяких випадках - навіть зменшити відчуття болю", - розповіла Супрун.

Вона пояснила, що фізичний вплив допомагає вивільнити гормони стресу.

"Це відбувається завдяки тому, що в нашому тілі знаходиться безліч рецепторів, стимулювання яких з допомогою дотику або обіймів, сприяє уповільненню пульсу та зменшенню тиску. Крім того, фізичний дотик має здатність впливати і на вивільнення гормону стресу - кортизолу, що зменшує відчуття стресу та тривоги", - пояснила в. о. міністра.

Уляна Супрун навела приклад з Великобританії, де лікарям написали рекомендації щодо дотиків до пацієнтів.

"У світі тенденція до зменшення фізичного контакту стає все більш поширеною. Вона не тільки характерна для повсякденного життя людей, але й суттєво впливає на професійні стосунки. В якості прикладу, у Великобританії для лікарів було написано рекомендацію менше торкатися своїх пацієнтів і враховувати їх особисті кордони. Адже не завжди це може вірно інтерпретуватися і деколи навіть стати причиною конфлікту", - розповіла Супрун.

Однак, в. о. міністра пояснила, що дотики – це те, чого людина вчиться з народження.

"Відчуття дотику - одне з перших чому людина вчиться і з допомогою якого починає пізнавати світ. В дитинстві ми більш схильні торкатися речей, обніматися або просто триматися за руки. Втім, стаючи дорослими, це інстинктивне відчуття нівелюється, а іноді навіть стає нестерпним", - повідомила Супрун.

Вона порекомендувала частіше проявляти свої почуття до близьких за допомогою дотиків, але при цьому не забувати поважати особистий простір один одного.

"Тому одна корисна рекомендація - по можливості проявляйте свої почуття за допомогою дотиків. Це не означає, що потрібно почати обніматися і торкатися всіх навколо. Звичайно, треба обов'язково поважати особистий простір інших або ж час від часу знаходити можливість побути наодинці з собою. Головне, щоб усе відбувалося збалансовано", - порадила і. о. міністра.

Зменшує біль: Супрун розповіла про несподівані властивості обіймівЗменшує біль: Супрун розповіла про несподівані властивості обіймів

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

До речі, раніше ми повідомляли про те, що Уляна Супрун розвіяла міфи про користь нових гастрономічних трендів.

А також писали про те, що Супрун розповіла про вплив музики на здоров'я.

Відео: РБК-Україна