ua en ru

Вакцинація під час вагітності: Супрун розповіла, які щеплення потрібні майбутній мамі

Вакцинація під час вагітності: Супрун розповіла, які щеплення потрібні майбутній мамі Фото: Вакцинація вагітних (argentinasinvacunas.wordpress.com)

Вагітним можна робити щеплення

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла про те, які щеплення необхідно робити вагітним жінкам і тим, хто тільки збирається заводити дітей. Про це Супрун написала на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

"Пост для майбутніх мам - чи варто робити щеплення під час вагітності і якщо так, то які? До європейського тижня імунізації попросили платформу освітніх та соціальних проектів у медицині M-Gate поділитися рекомендаціями. Збережіть собі - це важливо для здоров'я мам і дітей!", - написала в. о міністра охорони здоров'я.

Вона перерахувала ті щеплення, які слід робити жінкам до вагітності, особливо, якщо раніше вони зроблені не були. Крім того, Уляна Супрун попередила, що деякі з них все-таки мають теоретичний ризик для плода.

"Почнемо з вакцин, які варто зробити, якщо плануєте вагітність і не отримали ці прививки раніше: за 28 днів - кір (жива вакцина), паротит, жовта лихоманка, за 30 днів – поліомієліт, за 60 днів – краснуха. Зауважте, що жінкам, які отримали живу або живу ослаблену вакцину до вагітності, рекомендується відкласти вагітність принаймні на 4 тижні. Це пов'язано з тим, що живі і/або ослаблені вірусні вакцини: не повинні вводитися під час вагітності, оскільки теоретично існує значний ризик для плоду", - попередила Супрун.

Якщо вакцинація вже була зроблена в той момент, коли жінка ще не знала про свою вагітність, то це не може бути показанням для переривання вагітності.

"Однак, жінкам, які випадково отримали вакцинацію живою вакциною під час вагітності, це не може бути прямим показанням, щоб переривати вагітність", - повідомила в. про. міністра і дала рекомендації по вакцинації для вагітних жінок.

"Абсолютно безпечно можуть використовуватися інактивовані вірусні вакцини, бактеріальні вакцини і компоненти цих вакцин, що містять токсини. Усім вагітним жінкам слід запропонувати вакцину від дифтерії, правця і вакцину від коклюшу протягом другого або третього триместру, у термін від 21 до 32 тижнів при кожній вагітності незалежно від історії вакцинації", - написала Ульяна Супрун.

Крім того, в.о. міністра зазначила, що усім вагітним жінкам необхідно вакцинуватися від грипу, незалежно від терміну вагітності.

"Всім вагітним жінкам на будь-якому етапі вагітності або жінкам, які можуть завагітніти в найближчому сезоні грипу, слід запропонувати інактивовану вакцину проти грипу для профілактики захворюваності і смертності матерів і дітей від грипу. Вагітні жінки, які підозрюють або підтверджено інфікування грипом, незалежно від історії вакцинації, слід лікувати озельтамивиром (75 мг двічі на день)", - зазначила Супрун.

Ще одне щеплення, яка повинна бути у вагітних жінок, це вакцина від гепатиту В, А і менінгіту.

"Деяким вагітним жінкам слід запропонувати вакцинацію від гепатиту В, гепатиту, менінгококової і / або пневмококової інфекції для профілактики захворюваності матері, якщо у них є певні фактори ризику", - додала в. о міністра.

Вакцинація під час вагітності: Супрун розповіла, які щеплення потрібні майбутній маміВакцинація під час вагітності: Супрун розповіла, які щеплення потрібні майбутній мамі

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

До речі, Супрун розповіла, як уберегтися від харчових отруєнь під час пікніків.

Рекомендуємо подивитись: Місця для пікніків у Києві на травневі свята

Відео: video.rbc.ua