ua en ru

"Віртуальний аутизм": доктор Комаровський розповів про згубний вплив гаджетів на дітей

"Віртуальний аутизм": доктор Комаровський розповів про згубний вплив гаджетів на дітей Фото: Євген Комаровський (РБК-Україна)

Відомий педіатр поділився корисною інформацією

90% дітей двох і трьох років, які страждають розладами типу аутизму, згідно з дослідженням Центру дітей-аутистів Румунії, мали надмірний доступ до телебачення, інтернету і гаджетів. Про це розповів відомий педіатр Євген Комаровський у своєму блозі.

Він стверджує, що для дорослих, навіть, п'ять годин на день перегляду телебачення і радіомовлення "просиджування" в інтернеті не стають чинником, який пошкоджує психіку. Проте на дітей віком 0-2 роки електронні гаджети завдають значної шкоди.

Румунський вчений Маріус Замфір зазначає, що медики не вирізняють "віртуальний аутизм", тобто такий, що розвинувся внаслідок неконтрольованого впливу на психіку дитини гаджетів, від класичного, тому що їх симптоми абсолютно однакові.

"Різниця між класичним і віртуальним аутизмом полягає в тому, що в першому випадку ми говоримо про біологічне неврологічне недорозвинення, а в другому - про знищення нейророзвитку, викликаного впливом віртуальної реальності. При біологічному недорозвиненні синапси практично не відновлюються, але при неналежному їх розвитку, наприклад, неконтрольованому перегляді гаджетів і майже повній відсутності живого спілкування, є шанс все відновити, якщо вчасно зайнятися стимуляцією нейронних областей дитини, її правильним розвитком", - вважає він.

За підсумками дослідження, екрани, що світяться, настільки захоплюють увагу і почуття дитини, що вона вже не може бути уважним до того, що відбувається навколо нього. В результаті з'являється залежність від світла, шуму і картинки, що продукуються гаджетами, ізолює і утримує дитину від взаємодії з іншими людьми. А це дуже необхідного для розвитку мовлення та навичок спілкування.

Комаровський додав, що надмірний шум, світло, швидкість зміни кадрів (навіть у мультфільмах) можуть викликати у дитини негативні і досить хворобливі емоції, які доволі часто переходять в жорстоку і агресивну поведінку та, навіть, в неконтрольовану лють.

Психологи і медики рекомендують дітям перших двох років життя довше гуляти, бути на природі, спілкуватися з дорослими або старшими дітьми, які розмовляють і грають з ними.

Для дітей у віці від 3 до 6 років взаємодія з віртуальною реальністю має бути обмежена максимум однією годиною на день, а для 6-12 років рекомендується виділяти максимум дві години для перегляду телевізора або ігор на електронних пристроях.

Раніше доктор Комаровський розповів, що найкраще збивати температуру при вітряній віспі.

Коротко про головні події 5 квітня 2018 (відео: РБК-Україна)