ua en ru

Лікар розповів про небезпечне ускладнення грипу, епідемія якого очікується в Україні

Лікар розповів про небезпечне ускладнення грипу, епідемія якого очікується в Україні Фото: Хворий на грип (Joinfo.ua)

Якщо вчасно не помітити симптоми вірусу, це може призвести до летального випадку

Вірусна пневмонія була названа найнебезпечнішим ускладненням грипу типу "А", спалах якого очікується цієї осені в Україні. Саме запалення судин легенів може призвести до смерті пацієнта, кажуть медики.

"При вірусной пневмонії уражається не легенева тканина – уражаються судини. Це не власне пневмонія – це васкуліт, запалення судин легенів. При цьому порушується газообмін в легенях, вони відключаються від газообміну, припиняється доступ кисню. І саме це викликає смертельні випадки. Це характерно саме для "каліфорнійського", або "свинячого" грипу", - розповіла терапевт Рита Гофман "Обозревателю".

Щоб вчасно діагностувати вірус, лікар рекомендує при перших ознаках зробити експрес-тест на грип штаму "А".

"У разі його підтвердження, негайно звернутися за медичною допомогою – викликати додому лікаря або навіть швидку допомогу. Ці ознаки такі: "Температура під 40, страшний головний біль, сльозяться очі. Особливо, якщо голос сів і швидко починається кашель – це не характерно для звичайного грипу", - сказала медик.

Зазначимо, що вакцинацію від грипу напередодні епідемії рекомендовано зробити таким категоріям "ризику": хворим на цукровий діабет, вагітним жінкам, які страждають від ожиріння, від серцево-судинних захворювань, "дуже літнім людям, а також молодим людям від 25 до 35 років, оскільки подібні ускладнення часто бувають і у них.

До речі, медики розповіли про корисні звички, які допоможуть уберегтися від грипу.