ru ua

Як не захворіти на грип і ГРВІ: поради епідеміолога

Як не захворіти на грип і ГРВІ: поради епідеміолога Фото: Епідеміолог розповіла, як восени зміцнити імунітет (belmarrahealth.com)

З настанням холодів небезпека захворіти простудними і інфекційними захворюваннями збільшується в рази

Завідувач Центром грипу та ГРВІ в Українському центрі з контролю і моніторингу захворювань МОЗ Тетяна Дихановська розповіла, як відрізнити грип від ГРВІ та вберегти себе від хвороби.

Вірус Коксакі в Україні: лікування і симптоми

"Якщо людина захворіла на грип, то вона завжди може точно назвати час аж до хвилини, коли вона відчула себе погано. Також серед симптомів - різкий підйом температури, часто вище 39 градусів, ломота у м'язах, біль в очах і тільки на другий-третій день приєднується нежить і сухий кашель. А початок ГРВІ змазаний. Респіраторні інфекції починається з нежиті, кашлю, болю в горлі. Температура може бути, а може і не бути", - розповіла Дихановська в інтерв'ю ТСН.иа.

Як не захворіти на грип і ГРВІ: поради епідеміолога

Фото: Як не захворіти на грип та ГРВІ (tsn.ua)

Епідеміолог також повідомила, що якихось особливих методів для профілактики грипу не існує, просто потрібно загартовуватися.

"У натовпі тримаються подалі, хоча б на відстані 1,5-2 м, від людей, які кашляють або чхають. Не переохолоджуватися. Приймати імуностимулятори, хоча б звичайні вітаміни. Носити з собою вологі серветки просочені спиртом або інші знезаражуючі засоби, щоб протирати руки після того, як бралися за ручки дверей у транспорті, громадських приміщеннях. Оскільки ми потім торкаємося руками носа, рота, очей і тим самим переносимо віруси", - додала вона.

Раніше лікарі пояснили, як можна ефективно протистояти вірусним інфекціям.