"До слідчих є великі питання": з'явилися подробиці резонансного ДТП у центрі Києва
Співрозмовник поділився важливою інформацією про хід розслідування
10 грудня в Печерському районі Києва сталося ДТП, коли автомобіль Škoda на шаленій швидкості вилетівна зустрічну смугу і врізався в Chevrolet. У результаті ДТП постраждали водій Chevrolet з пасажирами.
Удар виявився таким сильним, що прибулим на місце аварії співробітникам ДСНС довелося зі складнощами витягувати водія з понівеченого салону авто і на місці проводити реанімацію потерпілого.
Після аварії було встановлено, що водій Škoda перебував у стані алкогольного сп'яніння: драгер алкотестера показав 2,18 проміле, що перевищує норму майже у 11 разів.
Також стало відомо, що підозрюваний Олександр Якуш - стоматолог, а його мати обіймає посаду старшого юрисконсульта в Департаменті фінансового моніторингу Національного банку України.
"Захист може тільки розгрібати наслідки"
Джерело, близьке до розслідування, повідомило Styler подробиці ДТП, яке вже отримало широкий резонанс у ЗМІ.
“Зараз захист Якуша апелює тим, що нібито він п'яним не був. Мотивуючи тим, що медичний огляд на момент алкогольного сп'яніння не проходив, а дані алкотестера - не його. Але у ЗМІ говорили, що Якуша відвезли на медичний огляд. Є ще важливий момент. Було заявлено, що схема ДТП, яка була складена співробітниками поліції, нібито має вади. А саме – відсутня точка контакту двох автомобілів, і у зв'язку з цим, на думку захисту, неможливо визначити, хто ж насправді порушив правила дорожнього руху", - заявило джерело.
Один із постраждалих зараз знаходиться у 17 міській лікарні Києва. Його стан більш-менш задовільний. За інформацією Styler, сім'я Якуша надає йому матеріальну підтримку.
Але ось ситуація із другим потерпілим за прізвищем Федорченко - набагато складніша. Як повідомляє наше джерело, зараз питання полягає у тому, щоб насамперед зберегти йому життя.
Не дивлячись на те, що в суді було заявлено про допомогу двом постраждалим, сім'я Федорченко стверджує: жодної допомоги з боку підозрюваного немає.
“Зазвичай є складнощі захисту потерпілого у таких справах. Адже потерпілий – це, по суті, сторона, яка правами не надто володіє, і захист може тільки розгрібати наслідки дій слідчого", - зізнається співрозмовник.
Фото: Резонансне ДТП у центрі Києва (dtp.kiev.ua)
За його словами, багато питань є саме до слідчих. Низька професійна підготовка слідчих по всій Україні зазвичай грає не на користь таких постраждалих. Адже якщо не знайти доказів провини, це завжди грає "в плюс" для підозрюваного, а не постраждалого.
"Будь-який недогляд, будь-яка недоробка слідства грає не на користь"
“У випадку з цим ДТП слідчі не дуже добре підготували докази, що було використано на користь підозрюваного. І виходить так: все що не доведено, трактується на користь підозрюваного. Будь-який недогляд, будь-яка недоробка слідства грає не на користь. Скажімо, якщо "накопають", що потерпілий щось порушив. Наприклад, що не була справна система очищення лобового скла, то будуть говорити про те, що це в тому числі вплинуло на ДТП. Низька підготовка співробітників слідчих органів - це проблема не тільки в Україні. Таке трапляється і в Європі. Тому тут справа навіть не в корупційній складовій, а скоріше в низькій кваліфікації слідчих", - коментує він.
Джерело стверджує: при розгляді клопотання про запобіжний захід слідчі не підготували всі необхідні документи.
“Вони навіть не зробили постанову про тяжкість тілесних ушкоджень. Також на судовому засіданні адвокати заявили, що у підозрюваного – три місця роботи. Але слідчий навіть не спробував з'ясувати ці деталі. Не дізнався, де насправді працює ця людина. Також у слідчих – величезне завантаження, і часто вони просто не встигають справлятися з усім процесом так, як потрібно. Більше того: всі справи по ДТП в Україні йдуть за заявницьким принципом. Якщо людина не заявила, не приніс матеріали експертизи про те, що були нанесені середні або тяжкі тілесні ушкодження, то кримінальну справу ніхто навіть не заводить", - поділився співрозмовник.
Нагадаємо, снігопад у Києві паралізував рух транспорту.