13-річний школяр з Маріуполя винайшов "розумний" бойлер

13-річний школяр з Маріуполя винайшов "розумний" бойлер
Фото: Президент привітав школяра (vk.com Кирило Стрельбицький)

Хлопчик захопився наукою ще в п'ятому класі

13-річний школяр з Маріуполя представив свій проект унікального смарт-бойлера. Свій винахід підліток презентував на фестивалі стартапів. Учень 8 класу НВК № 27 Кирило Стрельбицький розповів, як до нього прийшла така ідея. Про це повідомляють "Донецькі новини".

"Поштовхом до початку роботи над проектом було те, що у нас вдома часто перегорає ТЕН (трубчастий електронагрівач) бойлера. З'явилося припущення, що причина в частому включенні і виключенні Тена по заданому заводом-виготовлювачем режиму підтримки постійної температури з амплітудою в 3-5°С. І тато, інженер-механік за фахом, запропонував мені зібрати такий пристрій, яке дозволило б контролювати процес і змінювати режим роботи. Пристрій повинен підключатися до інтернету і виводити на сайт зібрані дані статистики. Це було початком. Потім з'явилася ідея зробити так, щоб, подивившись статистику, можна було вибрати більш економний режим", – розповів Кирило Стрельбицький.

13-річний школяр з Маріуполя винайшов "розумний" бойлерФото: Кирило Стрельбицький (vk.com Кирило Стрельбицький)

Завдання батька підліток виконав. Пристрій не тільки було створено, але і запущено в роботу. Вдома у Стрельбицких новинка успішно працює вже більше року, тим самим давши 26-відсоткову економію, що виражається в 1,5 тис. грн.

Свій проект Кирило представив спочатку на науково-практичній конференції школярів, що проходила в ПДТУ в грудні минулого року. Вже тоді викладачі вузу були здивовані кількістю наукових пропозицій, запропонованих винахідником.

"Поєднувати заняття в школі і винахідництвом важко, тому що радіоелектронікою можу зайнятися після занять, після того, як зроблено домашнє завдання. Тому весь вільний час йде на радіоелектроніку та програмування", – розповів Кирило.

Наголошується, що хлопчина захопився винахідництвом ще з п'ятого класу.

Як раніше повідомлялося, харківський студент завоював "срібло" на міжнародних змаганнях з робототехніки (відео).

Хайп-таксі #12: "З чого треба почати змінювати країну" (фото: РБК-Україна)

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся