ua en ru

14 березня: важливі події в історії

14 березня: важливі події в історії Фото: 14 березня узаконили золотий еквівалент (pixabay.com/hamiltonleen)

14 березня ввели "золотий стадарт", а також у цей день було презентовано перший відеомагнітофон у світі

Які події 14 березня відбулися в світі, і чим ця дата важлива для України, хто із знаменитих особистостей з'явився на світ, а хто помер у цей день - в матеріалі Styler.

14 березня: які значущі події сьогодні відбувалися в Україні та світі в різні роки

У 1900 році США узаконили "золотий стандарт" - фінансову систему, в якій для розрахунків був введений загальний еквівалент золота. З цього моменту американські паперові і металеві гроші стали забезпечуватися золотом. Крім того, в процесі розрахунків між країнами, які прийняли золотий стандарт, відбувається фіксований обмінний валютний курс, заснований на співвідношенні цих валют до одиниці маси золота. На переконання прибічників цієї грошової системи, прив'язка до золота стабілізує економіку країн і вберігає її від інфляції.

У 1956 році Американська радіоелектронна компанія "Ampex" пред'явила світу перший в історії відеомагнітофон, призначений для потреб телебачення.

14 березня 1956 року - презентація першого відеомагнітофона Фото: 14 березня 1956 року - презентація першого відеомагнітофона (pixabay.com/InspiredImages)

Це стало революційним проривом у технології запису відеозображення, оскільки до цих пір для цих цілей використовувалася виключно кіноплівка, а телепередачі, в основному, виходили в прямому ефірі без можливості запису. Поява даного способу фіксування відеоматеріалів значно полегшила роботу сфери телебачення.

У 1917 році в Києві відбувся З'їзд кооператорів Київської області, в резолюції якого був озвучений курс на автономію України та організацію в селах сільських комітетів для забезпечення реалізації політики Української Центральної Ради (УЦР) на місцях.

У 1990 році вперше за всі радянські часи над адміністративною будівлею було піднято український національний прапор. Це сталося в м. Стрий Львівської області. Жовто-блакитний стяг розгорнули над міським виконкомом.

14 березня: в цей день народилися

У 1879 році - Альберт Ейнштейн, видатний фізик, лауреат Нобелівської премії, творець теорії відносності, закону про взаємозв'язок маси і енергії, автор фундаментальних робіт із квантової теорії.

14 березня 1879 року народився Альберт Ейнштейн Фото: 14 березня 1879 року народився Альберт Ейнштейн (pixabay.com/ParentRap)

У 1933 році - Квінсі Джонс, американський трубач, композитор, продюсер найпопулярнішого в історії музичного альбому Майкла Джексона "Thriller" (1982) з тиражем в 110 мільйонів екземплярів.

У 1979 році - Павло Воля, шоумен, естрадний артист, телеведучий, актор, комік, резидент і ведучий російського гумористичного телешоу "Comedy Club".

У 1980 році - Неллі Уварова, російська актриса театру і кіно, найбільш відома глядачам по виконанню головної ролі в телесеріалі "Не родись красивою" Катерини Пушкарьової.

14 березня: в цей день померли

У 1883 році - Карл Маркс, німецький філософ, політичний і громадський діяч, який заснував теорію комунізму.

У 1932 році - Джордж Істмен, винахідник і виробник плівкового фотоапарата "Кодак".

У 2018 році - Стівен Хокінг, відомий вчений-фізик, автор науково-популярних книг, найвідомішою з яких стала "Коротка історія часу". Хокінг займався вивченням чорних дір в космосі, дослідженням проблем виникнення космологічної сингулярності (стану Всесвіту на початковий момент Великого вибуху). З 1963 року вчений страждав на невиліковну хворобу, через яку був прикутий до інвалідного візка і не міг говорити. Однак недуга не заважала Хокінгу вести активну наукову діяльність, виступати на конференціях, телебаченні і навіть зніматися в кіно.