В цей же день 15 років тому видатний футболіст і тренер пішов з життя. Цікаві факти, а також добірка ТБ-програм про Валерія Лобановського - у сьогоднішньому матеріалі
13 травня 2017 року виповнюється рівно 15 років з дня смерті легендарного футбольного тренера Валерія Лобановського. І в цей же день свій 90-річний ювілей відзначає футбольний клуб "Динамо-Київ".
Ми зібрали 5 цікавих фактів про Валерія Лобановського, про які ви навряд чи знаєте.
Легендарний тренер київського "Динамо" Валерій Васильович Лобановський вперше в історії радянського спорту вивів клуб "Динамо" (Київ) у гранди європейського футболу. У 1975 році "Динамо" стало першою радянською командою, яка виграла Кубок володарів кубків і Суперкубок УЄФА.
У 1990 році Валерій Лобановський прийняв пропозицію стати тренером збірної ОАЕ з футболу. За два роки він зміг вивести команду на 4 місце на Кубку Азії – це був найкращий результат в історії збірної цієї країни. У 1994-1996 роках був тренером збірної Кувейту, яку зумів вивести на Кубок Азії 1996 року і призвести до бронзи на Азіатських іграх 1994 – це так само один з кращих результатів команди.
Валерій Лобановський в колі команди ніколи не грав у карти. Але вчив своїх наставників пити... не алкоголь – лимонад! Він говорив: "Не можна після гри взяти й випити залпом всю пляшку. Правильно — по ковточку, не поспішаючи, намочити рота спочатку".
Фото: Валерій Лобановський (inter.ua)
Гравцям і тренерському складу "Динамо" давали абонементи в театр Російської драми і в Оперний театр. Валерій Лобановський разом з дружиною Аделаїдою Панкратьєвою часто дивилися спектаклі.
Ще Лобановський обожнював джаз. У 1962 році йому з Чилі привезли рідкісні в той час пластинки з американським джазом. Він був дуже радий цьому подарункові.
Про впертість Лобановського ходили легенди. Будь-яке рішення, яке він брав, ставало остаточним і зворотної сили не мало. Дискусії були неможливі. Однією з улюблених приказок-афоризмів Валерія Васильовича була така: "Ми з розумінням ставимося до вашого нерозуміння. Але залишаємо його... без уваги!"
Лобановський вірив у магічну сутність цифри 13 і забороняв футболістам виходити під цим номером на поле. Він особисто перевіряв комплекти одягу, і якщо знаходив футболку з написом "13", то викидав її на смітник.
На шляху з роздягальні до поля Лобановський намагався не наступати ногою на лінії розмітки бігових доріжок та на тріщини в асфальті. Завжди ретельно переступав їх.
До речі, саме сьогодні в ефірі телеканалу "Інтер" вийде відразу два документальних фільми про Валерія Лобановського. О 18.00 відбудеться прем'єрний показ фільму "Лобановський назавжди". Творці фільму зібрали свідчення тих, хто знав Лобановського, вчився у нього, грав у його команді або проти неї. Своїми оцінками, емоціями, роздумами про великого тренера діляться Мішель Платіні, Карло Анчелотті, Олег Блохін, Андрій Шевченко, Жак Ферран і багато інших.
Фото: ФК "Динамо", Київ (inter.ua)
20:30 - "Інтер" покаже концерт "Команда, без якої нам не жити", присвячений річниці завоювання динамівцями Кубка кубків і Суперкубка УЄФА. У грандіозному музичному святі на НСК "Олімпійський" взяли участь популярні українські виконавці: Ірина Білик, Потап і Настя, Злата Огневич, Ольга Полякова, Міла Нітіч, "Авіатор", "НеАнгели", "Океан Ельзи" та інші зірки. Ведучі – Анастасія Даугуле і Андрій Доманський. Знаковою подією концерту стало вшанування футболістів і тренерів золотої команди "Динамо" зразка 1975 року.
23:30 - в ефір вийде документальний проект власного виробництва каналу "Кращий футболіст Європи", автором і режисером якого виступив Сергій Долбілов. Вперше в одному проекті "Інтер" об'єднав трьох українських володарів "Золотого м'яча". Цей трофей присуджується щороку, їм визначають кращого футболіста Європи. У 1975 році "Золотий м'яч" отримав Олег Блохін, в 1986-му – Ігор Бєланов, в 2004-му – Андрій Шевченко. Блохін, Бєланов та Шевченко поділяться своїми історіями отримання найпрестижнішого індивідуального трофея у світовому футболі. А також – враженнями про те, як змінилося їхнє життя після отримання титулу "Кращий футболіст Європи".
0:25 "Інтер" покаже спортивний фільм "Така вона, гра". Цю картину режисери Микола Малецький та Володимир Попков зняли в 1977 році до дня народження Валерія Лобановського. Сам Валерій Васильович став прототипом одного з головних героїв. В основі фільму – конфлікт між тренером футбольної команди і кращими гравцями.