8 березня: відомі та успішні українки різних професій поділилися секретами свого успіху
Ольга Сумська, Анна Петрова, Стелла Захарова та Анна Дудич - 8 березня розповідають про те, як жінка може досягти блискучих результатів у кар'єрі
Напередодні 8 березня Styler попросив відомих українок найрізноманітніших професій розповісти про те, що ж допомагає їм досягати високих результатів. На наші запитання відповідають відомі по всій Україні олімпійська чемпіонка, заслужена артистка, засновниця відомого стартапу і найвідоміша в Україні вчителька.
Ольга Сумська, українська актриса і телеведуча, заслужена артистка України: "Щоб зберігати оптимізм, важливо приділяти хоч трішки часу для себе самої"
Знаменита українська актриса Ольга Сумська зізнається, що досягти вершин у професії їй допомогли завзятість і, звичайно ж, любов до своєї роботи.
“Я з акторської родини, і з самого дитинства мене оточувала ця атмосфера. Думаю, це і стало тим самим стартом, який допоміг мені піти саме цим шляхом. Ну а зараз я насолоджуюся життям, насолоджуюся тим, що я - актриса, - зізнається Ольга Сумська.
Крім того, що для досягнення акторського успіху своєї професії потрібно приділяти колосально багато часу щодня, також важливо і добре виглядати, говорить актриса.
“Я вірю, що стан душі завжди відображається на вас і зовні. Якщо у вас гарний настрій, то і виглядаєте ви привабливою жінкою. Щоб зберігати оптимізм, важливо приділяти хоч трішки часу для себе самої. Часом буває так. що багатогодинні зйомки не дають відпочити добу безперервно. Але потрібно не забувати відпочити хоча б короткий час", - радить Ольга Сумська.
За словами актриси, навіть зовсім короткий вихідний дозволяє відновити сили, і тоді продуктивність роботи значно зростає.
“8 березня - це дуже хороший привід на хвилинку зупинитися і трошки відпочити. В цей день я покладаюся на свого чоловіка - він щороку робить мене різні сюрпризи. Але для сімейному житті важливо, щоб приємні моменти були завжди, а не тільки один день в році", - каже Сумська.
Всі ролі Ольги Сумської є для неї чимось дуже дорогим і близьким, зізнається актриса.
“Не можна виділити якусь одну роль. Справа в тому, що є гучні ролі - та ж Роксолана, завдяки якій я стала відомою артисткою. Але, повірте, не менш дорога мені, наприклад, моя перша роль у кіно. У 16 років я зіграла у фільмі "Вечори на хуторі поблизу Диканьки", поетичному кіно режисера Юрія Ткаченко. Мене ще зовсім юну, недосвідчену дівчинку запросили на роль музи Гоголя, Панни, доньки Сотника. Це дуже висока планка, це сильна школа, коли ти працюєш на одному знімальному майданчику з велетнями радянського кіно того часу, це дуже окрилює, і це дуже важливий трамплін".
Актриса охоче бере участь у різних акторських проектах, але зізнається, що вільного часу залишається зовсім мало.
“Але навіть коли у мене щільний графік, то я відчуваю гостру необхідність їздити в зону АТО до наших захисників. У будь-якій професії важливо знайти баланс, коли ви будете встигати і приділяти час сім'ї, та волонтерській роботі", - каже знаменита актриса.
Фото: Олімпійська чемпіонка Стелла Захарова
Стелла Захарова, олімпійська чемпіонка, Президент української федерації гімнастики: "Адже в житті не буває так – клацнув пальцем і став мільйонером"
За словами Стелли Захарової, 8 березня - це прекрасне свято весни, а ще - хороший привід нагадати про те, як важливо не втрачати завзяття і оптимізму щоб досягти успіху.
“Мабуть, не існує такого спортсмена, який при вході у великий професійний спорт не зазнавав великих труднощів. І щоб досягти результату в роботі, спортсмен завжди проходить через кров, піт, перемоги, поразки", - ділиться спогадами знаменита спортсменка.
Стелла Захарова вважає, що ці труднощі завжди залишають слід, і глибоко відбиваються на внутрішньому стані, адже всі неурядиці спортсмен пропускає через себе.
“І трапляється так, що багато спортсменів не доходять до вищої сходинки в спорті. До позначки "олімпійський чемпіон". Але навесні, коли хочеться говорити тільки про хороше, хотіла б розповісти, як у професії важливо не здаватися", - додає вона.
“Якщо у вас гідний тренер, то він психологічно завжди допоможе. Це той чоловік, який підтримає вас. І коли приходять невдачі, треба знаходити сили в собі, щоб піднятися і далі йти до своїх цілей. Адже у житті не буває так – клацнув пальцем і став мільйонером. До цього треба ретельно йти, з розумом. Крок за кроком".
“Згадую таку ситуацію. За два роки до Олімпійських ігор - а це, треба сказати, маленький термін, щоб нормально підготуватися гідний результат, - мені потрібно було наполегливо готуватися. І ось на одному з наймасштабніших змагань я роблю певну вправу, і раптом падаю з колоди дуже сильно вдаряюсь. Я зламала ногу. Був перелом з розривом зв'язок, з роздробленням кістки", - продовжує Стелла Георгіївна.
Фото: Стелла Захарова радить йти через усі труднощі, зберігаючи оптимізм
Спортсменці тоді змушені були зробити багато операцій, а потім вона проходила тривалий курс реабілітації.
“Але я не склала руки, хоча багато часу пішло для відновлення. Але треба було поспішати, всі терміни підганяли. Була велика конкуренція між спортсменами – всі хотіли потрапити на Олімпійські ігри. Тоді в радянській школі гімнастики було близько 5-6 претенденток на одне місце", - розповідає спортсменка.
“Після такого ніхто і не думав, що Захарова відновиться. Але я знайшла я в собі сили, знайшла мужність. Вночі тренувалася, приходила і вдень. Часто я вставала о 4 ранку. Робила все через сльози, перемагаючи біль. Це факт, так зі мною було", - продовжує Стелла Захарова.
За словами спортсменки, цей загартування допоміг вистояти і далі в житті. Він дав той фундамент, який додає оптимізму у важкі моменти.
“І знаєте, я поїхала на Олімпіаду. Мені робили уколи в ноги, заматывали їх. Я їх не відчувала, але виконувала все, що було потрібно для змагання. І я досягала високого результату, отримувала нагороди. В шоці були всі. Тому в такий радісний день весни хочеться побажати всім шукати сил, і щоб ніщо не могло вас зламати".
Фото: Анна Петрова
Анна Петрова, засновник проектів Startup Ukraine, Kyiv Working, бізнес-табір Made in Ukraine і Selfmade Woman: "Немає якогось особливого "жіночого" або "чоловічого" бізнесу"
Їй 29 років, а на її рахунку як мінімум три успішних бізнес-проекти. У дитинстві Ганна вирішила, що хоче стати президентом України і заснувати університет. До речі, від своєї мрії дівчина не відмовляється! І впевнено рухається до її реалізації. Аня встигла потрапити на обкладинку журналу Forbes, прикрасивши почесних рейтинг успішних підприємців світу "30 до 30" (досягли вагомих результатів до 30 років).
"Я живу з позиції дії. З дитинства звикла бути активною, реалізовувати різні проекти, вирішувати проблеми самостійно. Навіть коли виникла ідея створення освітнього проекту для підприємців StartUp Ukraine, я правда замислювалася над тим, які особисто я можу зробити позитивні зміни у своїй країні. І не можу сказати, що на той момент в країні все було погано. Ні! Повторюся, просто з самого дитинства я люблю Україну, хочу, щоб тут все було добре. Тема підприємництва мене завжди надихала. Крім того, мені не подобався існуючий стереотип, мовляв, в Україні не можна робити бізнес. Мені хотілося довести протилежне. Також мені хотілося створювати нові формати. Це ж круто – робити що-то першим. Наприклад, поняття коворкінгу в Україні фактично привезла я з Штатів, стояла біля витоків цієї культури в нашій країні (ред. – Ганна створила коворкінг Kyiv Working)", - розповідає в коментарі Styler Анна.
Підприємець поділилася принципами своєї роботи.
"Я вірю, що все починається з мрії і розуміння того, що ти хочеш. Вірю, що кожна людина прийшла в цей світ з певною місією.
В Україні панує "культура очікування" - багато чекають, щоб хтось зробив певні дії за нас. Зараз я хочу впливати на цей процес – йти до "культурі дії".
Фото: Анна Петрова - одна з найуспішніших підприємців України
"Що стосується порад молодим дівчатам, які хочуть реалізувати себе у своїй справі. Перше – вірте в себе, у що б то не стало. Друге – знайдіть свою мрію або талант, те, в чому ви найкраща, і розвивайте себе в цьому напрямку. І, нарешті, не пірнайте з головою у вир. Потрібно все продумати. Найчастіше помилки трапляються саме через відсутність планування і аналізу", - радить Ганна Петрова.
При цьому Анна згадує, що свого часу їй довелося зіткнутися з певними стереотипами по відношенню до жінок у бізнесі.
"Дискримінації як такої не було. Однак у нас є різні упередження, мовляв, молода, блондинка або ще щось в цьому роді", - коментує Ганна.
Засновниця StartUp Ukraine також каже, що їй складно простежити якісь кардинальні відмінності між чоловіками і жінками у питанні заснування свого бізнесу.
"Бізнес – він і в Африці бізнес. Немає якогось особливого "жіночого" або "чоловічого" бізнесу. Просто є теми, які найбільше цікавлять чоловіків або жінок. Проте, жінки терплячіші в процесі досягнення результату. Чоловікам складніше чекати. Бути може, з-за того, що у них більше зобов'язань перед сім'ями. Якщо проект швидко "не вигорить", то вони швидше відмовляться від своєї ідеї", - коментує Ганна.
Підприємець зазначає, що останнім часом на її курси все частіше стали приходити дівчини.
Одна з кращих педагогів світу Ганна Дудич: "Якщо робота вам подобається, то це вже не складність, а виклик, який приємно долати"
8 березня не можна також не згадати про Анну Дудич, вчительку англійської мови з Кропивницького. Вона досягла, мабуть, найкращих результатів у своїй професії – в грудні 2016 року Ганна увійшла в топ-50 кращих вчителів світу, пройшовши у півфінал престижного міжнародного конкурсу Global Teacher Prize.
“Самі нагороди – і є мій головний мотиватор. Адже якщо чогось досягаєш, то хочеться прагнути до ще більшого. А що стосується порад молодим учителям, то я б насамперед радила як можна більше спілкуватися з колегами і однодумцями через соцмережі, семінари і конференції. Таке живе спілкування приносить велику кількість ідей. Багато цікавих людей, які можуть в подальшому надихнути вас, допомогти вам щось впровадити", - розповідає Ганна.
Найскладніше в професії вчителя – знайти баланс між тим, що треба приділити увагу родині і зробити багато домашніх справ, але при цьому і професійно підготуватися до роботи, каже вчителька.
“Більшість жінок, зайнятих в інших сферах діяльності – приходять після шести вечора додому і в цей день більше роботою не займаються. Ну а в роботі вчителя – все по-іншому".
"Ненормований робочий день – це звичайна справа. Але все полягає в тому, як людина ставиться до своєї роботи. Якщо робота вам подобається, то це вже не складність, а виклик, який приємно долати", - розповідає вчитель.
Зараз, як і раніше, в суспільстві не перестають говорити про вкрай низьких зарплатах вчителів, які вимушені економити кожну копійку. За словами Ганни Дудич, оптимізму в такій ситуації трохи додасть і те, що багато онлайн-курси можна проходити абсолютно безкоштовно.
“Є багато безкоштовних семінарів, особливо вебінарів. Велика кількість джерел для самоосвіти. Ті ж онлайн-курси. Особливо цікаві короткі сеанси саморозвитку, так звані "tweet meet" – це коли у Твіттері збираються за хештегом і змінюються думками, дають відповіді на запитання протягом п'яти або десяти хвилин. Це дуже захоплююче і абсолютно безкоштовно", - підсумувала Ганна Дудич.