ua en ru

"А мы по-прежнему в г*вне": мешканка Росії вразила громадян відвертим листом Путіну

"А мы по-прежнему в г*вне": мешканка Росії вразила громадян відвертим листом Путіну Фото: Володимир Путін (kremlin.ru)

Росіянка пояснила, чого хоче досягти своїм листом президенту

В РФ вихователька дитячого саду № 369 в Пермі Марія Шубіна написала відкритий лист президентові РФ Володимиру Путіну на своїй сторінці в соцмережі "ВКонтакте". В інтерв'ю виданню "Радио свобода" жінка пояснила, чого хоче добитися цим листом.

"Володимире Володимировичу, ви вже знаєте про "аншлаг", який відбувся в Тюмені на мітингу, присвяченому вашій підтримці як кандидата в президенти? Дев'ять осіб. Це було б смішно, якщо не було б так сумно. Якщо вас це здивувало, то даремно, подібна ситуація не повинна дивувати, а насторожувати. У Юрія Шевчука є пісня, в якій звучать слова: "Путин едет по стране, а мы по-прежнему в г…не", - написала Марія Путіну.

Вона розповіла про несправедливу систему оплати в дитячих дошкільних установах, мізерну зарплату вихователів і принизливе ставлення до них з боку чиновників департаменту освіти.

"Під цим листом свій підпис залишу тільки я. Інші бояться. Страх, до речі, знову почав правити людьми", - зазначила у листі вихователька.

Лист Марії Шубіної зібрав велику кількість "лайків" та коментарів. Вихователі дитячих садків різних міст Росії у відповідь розповідали про свої проблеми:

"У нас насправді коїться у садах, та й не тільки, все, що завгодно. Працювала нянею я місяць. Не витримала. Обов'язків море, зарплата три копійки. На групу було 22 гуртки, а дітей за списком - 32. Завгосп мені сказала: "Грошей немає, викручуйся". Нехай по черзі п'ють".

"Дістали ці дурні графіки роботи, коли три вихователі на дві групи, робота з ранку до вечора дуже важка. Особливо коли діточок багато, насокращали вихователів, збільшили навантаження - Працюйте! А коли змінниця на лікарняному - паши, як віл, у дві зміни. Крім цього керівники намагаються поменше заплатити, підробітки платять з того ж стимулюючого фонду".

"Своїх грошей йде чимало, і ніхто нам їх не повертає! А коли в дитячому саду ми готуємося до чергової комісії, то відлітає півзарплати! І спробуй щось не зробити, позбавляють відразу і премії, і стимулюючу не бачимо! Треба не боятися, а тепер вже об'єднуватися!".

"Я написала лист Путіну, не тому що я така наївна і думаю, що він мене почує, все виправить і надає чиновникам люлей. Я звернулася до Путіна, тому що це єдиний спосіб привернути увагу до проблем вихователів дитячих садків. Тільки лист до Путіна може змусити наших чинуш підняти свої дупи", - пояснила в інтерв'ю Шубіна.

Вона також пояснила чому підпис поставила тільки вона.

"Люди мовчать, бо бояться залишитися без роботи або без стимулюючих. Вихователі не можуть висловити свою точку зору, тому що у відповідь на всі заперечення їм вкажуть на вихід. Дивне ставлення до кадрів, тому що біля воріт дитячих садків не стоять юрби претендентів на посаду вихователя. Молоді серед вихователів дитячих садків майже немає. Молоді кадри через кілька місяців звільняються. Не хочуть вони мовчати і боятися. Серед вихователів дуже багато кваліфікованих фахівців, що працюють на голому ентузіазмі. А я не хочу працювати на ентузіазмі, я вважаю, що ми повинні працювати за адекватну заробітну плату, що нараховується відповідно з прозорими критеріями. І ми повинні розуміти, скільки грошей виділяє департамент на забезпечення дитячого саду і куди йдуть 60 відсотків, які сад заробляє на додаткових послугах", - зазначила в інтерв'ю автор листа президентові РФ.

До речі, у мережі розповіли, чому Путін боїться повномасштабного вторгнення в Україну.