У різних містах країни згадали людей, які пішли з життя через епідемію ВІЛ/СНІДу
Силуети померлих українців з'явились у всіх регіонах України на акції #незабуті до Дня пам'яті людей, померлих від СНІДу.
Таким чином "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД" запропонувала згадати тисячі людей, які пішли з життя через страшну епідемію.
Фото: Акція #незабуті (прес-служба)
"Я живу з ВІЛ близько 20 років. І все це тому, що мені просто пощастило – я був в числі перших в Україні, хто почав приймати антиретровірусну терапію. Багато з моїх друзів не досягли 40-річного віку, тому я зараз живу за себе і за них. Сьогодні ми згадуємо всіх наших колег, друзів, родичів, всіх, хто передчасно пішов. Вони #незабуті, поки живуть в наших серцях", - сказав під час акції голова Координаційної ради БО "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД" Дмитро Шерембей.
Фото: Акція #незабуті (прес-служба)
Зазначимо, що Україна досі залишається лідером в Європі за темпами інфікування ВІЛ. У 2016 році зареєстровано 15 245 нових випадків. Всього з 1987 року в Україні офіційно виявлено 303 473 випадків ВІЛ-інфекції. За час епідемії з 1987 по 2016 від СНІДу померло 42732 українців. Але завдяки лікуванню, сьогодні ВІЛ-інфіковані можуть жити, а не вмирати.
"Протягом останніх 4-х років смертність від ВІЛ знизилась на 11%. За цими цифрами стоять реальні людські життя, чиїсь рідні і близькі, які не померли завдяки лікуванню. Торік ми збільшили державне фінансування програми протидії ВІЛ/СНІДу на 133%. Це дозволить охопити лікуванням до 101 тисяч ВІЛ-позитивних пацієнтів", - сказала заступник Міністра охорони здоров'я з питань європейської інтеграції додала Оксана Сивак.
Фото: Акція #незабуті (прес-служба)
"Регіон Східної Європи та Центральної Азії є єдиним у світі де епідемія ВІЛ-інфекції та смертність від СНІДу продовжують зростати. Чверть всіх смертей припадає саме на Україну. Ми повинні пам’ятати кожного з тих, хто пішов від нас через СНІД, і робити лікування пріоритетом в подоланні епідемії", - зазначив директор ЮНЕЙДС в Україні Яцек Тишко.
Фото: Акція #незабуті (прес-служба)
За словами заступника голови КМДА Миколи Поворозника, на обліку в Києві перебуває понад 12 500 ВІЛ-інфікованих пацієнтів, 7500 пацієнтів отримують лікування.
Ольга Руднєва, директор фонду "АНТИСНІД" вважає, що головним завданням для всіх державних і недержавних організацій, задіяних у боротьбі зі СНІДом є саме створення доступу до терапії жінок і дітей, адже саме вони найчастіше залишаються у хвості черги на надання соціальних послуг.
Фото: Акція #незабуті (прес-служба)
До речі, в Україні почався флешмоб до Дня пам'яті людей, померлих від СНІДу.