В Україні поширюється смертельна гра "Червона сова"
В українському сегменті інтернету поширюється нова суїцидальна гра "Червона сова", яка по суті є аналогом "Синього кита". Про це повідомляє видання "Вести".
За умовами гри, підписники спільнот повинні не спати більше десяти днів і виконувати завдання куратора.
Наприкінці листопада у Києві зникла 14-річна Лєра. Дівчинка виявилася учасником смертельної гри. Вона вийшла з будинку на вул. Світлицького на Виноградарі та пішла нібито на заняття з англійської мови, проте додому вона не повернулася. За словами матері зниклої - Галини Першко, знайомі розповіли їй, що бачили її дочку в Умані.
"Лєра ніколи раніше не тікала з дому і завжди була зразковою дитиною", - зазначила Галина.
Пізніше дівчинку дійсно виявили в Умані. Знайомі зазначили, що вона була в відстороненому стані, з порізами на руках, повністю розібраним на деталі телефоном та інструкцією в кишені для подальших дій. Дівчинка, за даними видання, не розуміла, чому її шукають - у неї була установка, що вона поїхала до бабусі, однак та живе в 50 км від Умані.
За словами матері Лєри, наразі ведеться слідство. Правоохоронці з'ясовують, хто і навіщо змусив дівчинку поїхати в Умань.
"Поки ведеться слідство, поліція заборонила мені що-небудь говорити", - сказала вона.
Знайомі дівчатка розповіли, що, на думку поліції, причиною стала гра "Червона сова".
Фото: "Червона сова" (vesti-ukr.com)
"Правила гри "Червона сова" дуже нагадують "Синього кита". Куратори також через соцмережі дають завдання, правда, ще змушують дітей не спати ночами заради загадкового призу. На YouTube буквально на цьому тижні з'явилося відразу кілька роликів, присвячених "Червоній сові". Але наскільки поширена ця гра зараз у Києві, в поліції нам відповісти не змогли", - повідомили у виданні "Вести".
"В офіційно забороненій в Україні соцмережі "ВКонтакте" існує сім спільнот, їх періодично блокують, але вони з'являються знову. Щоб потрапити у спільноту, потрібно дати заявку. Але як показав наш експеримент, приймають у групу тільки дітей — нам за кілька днів так і не дали "зелене світло", - розповіли у виданні.
"Судячи з усього, інформацію про майбутніх жертв збирають у друзів, однокласників і в соцмережах. Розповісти якомога більше подробиць про друзів і однокласників, а також їх рідних - одне з перших завдань в таких групах, як "Синій кит". Наступне завдання – привести друзів в якості учасників у закриті спільноти", - додали в матеріалі.
До речі, у Миколаївській області повісився на дверній ручці 14-річний підліток.