Батон стає "золотим": ціна на хліб в Україні стрімко зростає
Вартість хлібобулочних виробів в Україні продовжує зростати, каже експерт
В Україні у 2019 році дорожчає ряд послуг. Крім того, ростуть ціни й на певні продукти харчування. Зокрема, ціни на батони. Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив Олекій Дорошенко, голова Національної Ради економічного розвитку.
За його словами, доки всі гадають, куди подівся золотий батон із Межигір’я та хто міг його вкрасти, звичайний український батон тим часом стає "золотим".
"У середньому по країні зростання вартості батону за рік вагою 500 грамів склало 22%. У залежності від регіону, його ціна підвищилась від 12% до 34%. Найбільше ціна за рік зросла на Київщині – на 34%", - пише Олександр Дорошенко.
Він уточнює, що найдорожчий батон вагою 500грамів можна було придбати наприкінці грудня 2018 року в Львівській області – за 14,7грнивень, а найдешевий на Полтавщині – за 10,6грн. Загалом різниця у вартості складає 4 гривні.
Так, на Сумщині у 2017 році батон коштував 11,1 гривень, у 2018-му – 12,9 гривень. Відбулося зростання ціни на 16% або на 1,8 гривень. На Вінничині у 2017-му році батон коштував 10,4 гривень, у грудні 2018-го – 12,3 грн. Він став дорожчий на 18% або на 2,1 гривень.
Батони в Україні стрімко дорожчають (фото: pixabay.com)
"У минулому році падіння виробництва хліба та хлібобулочних виробів за офіційними даними відбулось на 10%. До грудня 2017 року державний моніторинг відбувався лише за житнім та пшеничним хлібом із борошна першого ґатунку, а трохи більше року тому спостереження почало відбуватися ще за вартістю батону та пшеничного хліба з борошна вищого ґатунку", - пише експерт.
За його словами, у минулому 2018 році ріст ціни на хлібний кошик, який складається з 4 вищезгаданих видів хліба, відбувся на 22%. У тому числі - пшеничного хліба із борошна першого ґатунку на 23%, батона на 22%, житнього хліба - на 21%, і пшеничного хліба із борошна вищого ґатунку - на 20%.
"Тобто подорожчання більш дешевого хліба відбулось швидшими темпами", - каже Олександр Дорошенко.
Нагадаємо, раніше українців попередили про черговий стрибок цін з лютого 2019 року.
Крім того, експерти пояснили, чому зростають тарифи на газ і як платити менше.
Раніше повідомлялося, як газовики раптово "накрутили" українцям січневі платіжки.