ru ua

Чого боїться Захід: Євросоюз попросив Росію напасти на Норвегію

Чого боїться Захід: Євросоюз попросив Росію напасти на Норвегію Анексія Норвегії

Новий норвезький серіал "Окуповані" розкриє головну фобію Західної Європи

Серіал під назвою "Окуповані" стартує на норвезькому телеканалу TV2 27 вересня. Сюжет буквально "фантастичний" - правлячі в Норвегії, "зелені політики" приймають рішення зупинити видобуток нафти на території країни, на що Євросоюз реагує досить радикально - просить Росію вторгнутися в Норвегію. Кремль погоджується і окупує території нафтогазових надр.

Посольство Росії в Осло вже висловив своє несхвалення. "Хоча автори серіалу старанно підкреслюють вымышленность сюжету, нібито не має нічого спільного з дійсністю, мова в цьому фільмі йде про цілком реальних країнах, причому Росії, на жаль, відведено роль агресора", - заявили представники організації. Також посольство вважає, що творці прагнуть залякати європейського глядача військовою загрозою з боку Росії.

У Норвегії до серіалу про вторгнення поставилися критично. Приміром, Бьерн Дитлеф Ністад - історик, доцент університету Осло, вважає, що такий проект сам по собі принизливий навіть для норвежців, які ще не забули їх звільнення СРСР від німецької окупації в 1944-м. "Таких фільмів ніде і ніколи не знімали. Бути може, лише США в роки холодної війни, і то сумнівно. Впевнений, що всі норвежці будуть шоковані при виході подібного фільму на екран, і відносини з Росією він явно не поліпшить", - зазначив учений.

До речі, серіал "Окуповані" результат спільної творчості Франції, Норвегії і Швеції. Бюджет його склав 9,6 мільйонів євро, а інвестори не стали б вкладати гроші в проект, якщо б ідея повсюдної воєнної загрози з боку РФ не витала в повітрі останні 2 роки, підкріплена живим прикладом.